Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Dwujezdniowa Zawadzka aż do samych Zawad?

Budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Szosy do Mężenina wraz z chodnikami i ścieżką rowerową przewiduje m.in. projekt tzw. trzeciego etapu usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży. Zarząd województwa dziś zdecydował o wpisaniu go na tzw. listę rezerwową projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. Jeśli pieniędzy wystarczy Łomża może otrzymać z funduszy unijnych dotację równą 60% kosztów inwestycji.

Władze miasta szacują, że całe przedsięwzięcie  warte jest około 30 mln zł. 
- Inwestycja obejmie m.in. remont nawierzchni ulicy Przykoszarowej wraz z budową chodników, ścieżki rowerowej i parkingów, budowę ulicy Browarnej o szerokości 7 metrów do ul. Nowogrodzkiej wraz z mostem na rzece Łomżyczka i ciągami pieszo – rowerowymi, budowę dwujezdniowej ulicy Meblowej na odcinku nie objętym realizacją drugiego etapu uzbrojenia terenów inwestycyjnych wraz ze ścieżką rowerową, budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Szosy do Mężenina wraz z chodnikami i ścieżką rowerową – wylicza Łukasz Czech z ratusza. 
Łączna długość ulic objętych tą inwestycja wynosi około 5,2 km. Zgodnie z zamierzeniami władz miasta budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej mogłaby się zacząć wraz z początkiem 2014 r., i zakończyć w połowie 2015 r. Oczywiście pod warunkiem, że pieniądze unijne na jej wsparcie w RPO się znajdą. Póki co miasto poszukuje wykonawcy dokumentacji technicznej na przebudowę i budowę ulicy Zawadzkiej.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę