Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prawie dwukrotnie wzrosły należności niewypłacone przez podlaskie firmy pracownikom

138 milionów złotych - tyle według danych jakie zebrał Główny Inspektor Pracy wynoszą w całej Polsce na koniec sierpnia zaległości płacowe pracodawców wobec pracowników. Również w naszym regionie te zaległości trzeba liczyć w milionach. Okręgowy inspektorat Pracy w Białymstoku przeprowadził ponad 2,5 tys. kontroli u ponad dwóch tysięcy stu pracodawców. Wystawiono nakazy zapłaty na kwotę ponad 7 milionów 105 tys. złotych.

Tak duża kwota oznacza blisko 90 procentowy wzrost zaległości w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wówczas zaległości wynosiły blisko 3 mln 900 tys. złotych. Tak jak w 2011 roku decyzje administracyjne dotyczące zaległych wypłat inspektorzy podjęli wobec blisko 50 podmiotów gospodarczych na terenie województwa podlaskiego.

Powodów takiej sytuacji należy upatrywać w pogarszającej się sytuacji gospodarczej, zatorach płatniczych między przedsiębiorstwami. Zdarzają się czasem takie przypadki, gdzie pracodawcy korzystają z okazji jaką jest trudna sytuacja na rynku i celowo wstrzymują wypłaty mimo posiadanych środków, po to by te pieniądze wykorzystać w inny sposób.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę