Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Grand Prix festiwalu „Soundtrack” dla Łukasza Lipskiego

Główne zdjęcie
Grand Prix - Łukasz Lipski

Łukasz Lipski z Łomży zdobył Grand Prix VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack”. 18-letni wokalista Studia Piosenki PopArt, pomimo bardzo silnej konkurencji, nie miał sobie równych, otrzymując główną nagrodę w wysokości 1300 złotych. Inna reprezentantka Łomży, Katarzyna Dłużniewska ze Studia Wokalnego eMDeK, zdobyła wyróżnienie.

Wyróżnienie  - Marcin Molendowski
Wyróżnienie - Marcin Molendowski
Wyróżnienie  - Katarzyna Dłużniewska
Wyróżnienie - Katarzyna Dłużniewska
Od lewej: Magdalena Kocoń, Ada Durzyńska, Magda Sinoff, Michał Haratym, Mieczysław Szcześniak
Od lewej: Magdalena Kocoń, Ada Durzyńska, Magda Sinoff, Michał Haratym, Mieczysław Szcześniak
III Nagroda - Marta Fitowska
III Nagroda - Marta Fitowska
II Nagroda - Sandra Mika
II Nagroda - Sandra Mika
I Nagroda - duet Marta Gałęzka i Dorota Wrona
I Nagroda - duet Marta Gałęzka i Dorota Wrona
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław Szcześniak

Do tegorocznej edycji organizowanego przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży festiwalu zgłosiło się blisko 50 młodych wokalistów z całej Polski. Do udziału w konkursie zakwalifikowano 22 osoby. Nie wszystkie dojechały, ale i tak poziom był bardzo wysoki. Uczestników zmagających się z trudnymi często piosenkami oraz regułami prawidłowej angielskiej wymowy i akcentowania oceniało jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Michał Haratym, Adam Dąbrowski, Gustavo Cuellar.
Łukasz Lipski podbił jury zarówno poziomem wykonania jak i opanowaniem języka angielskiego, śpiewając arcytrudny „Secret Garden” Quincy’ego Jonesa oraz żywiołowy przebój The Beatles „A Hard Day’s Night”. I pomimo tego, że od 12. lat uczy się grać na skrzypcach,  akompaniował sobie na pianinie, rezygnując z podkładu z playbacku.
– Na festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy poziom – mówi Łukasz Lipski. – Dlatego nie spodziewałem się nagrody, bo było bardzo dużo dobrze śpiewających ludzi. W tym roku, ku mojej uciesze, przyjechał pan Mietek Szcześniak – chciałem od niego usłyszeć jakieś uwagi na temat swojego śpiewania. Będę w tym roku szkolnym zdawał maturę w I LO, dalsze plany to prawo, ale na pewno chcę nadal zajmować się muzyką.
Nagrodzony duet z Warszawy, Dorota Wrona i Marta Gałęzka, również zaprezentował się bardzo dobrze, urzekając jury i publiczność urozmaiconym połączeniem bluesa i szlachetnej przebojowości. Dzięki temu zdobyły I miejsce, pomimo tego, że obie nie czuły się najlepiej i piątkowego występu eliminacyjnego nie zaliczają do udanych. Dziewczęta poznały się na FAMIE - Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu i od tego czasu współpracują, śpiewając, między innymi, w chórze gospel Sound ‘n’ Grace.
– Przyjechałyśmy na festiwal jako duet –  – mówi Marta Gałęzka. –Udało się nam zdobyć pierwsze miejsce, ale chcemy zaznaczyć, że było tu kilka osób, które zrobiły na nas ogromne wrażenie i naprawdę super śpiewają! Byłyśmy więc zaskoczone takim wynikiem i decyzją jury.
– Tym bardziej czujemy się wyróżnione, że zostałyśmy docenione przez pana Mietka Szcześniaka – dodaje Dorota Wrona. – Powiedział nam po występie, że najważniejsze jest to, żeby cieszyć się tym, co robimy, żeby czuć to, co śpiewamy, pokazywać emocje. I to jest taka najważniejsza lekcja, którą wzięłyśmy z pobytu w Łomży.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Nagrody i wyróżnienia VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack”: 
Grand Prix – Łukasz Lipski – Łomża - (1300 zł)
I Nagroda – duet Marta Gałązka i Dorota Wrona – Warszawa -  (1000 zł)
II Nagroda – Sandra Mika – Kraków -  (700 zł) 
III Nagroda – Marta Fitowska  - Potęgowo - (nagroda rzeczowa)
Wyróżnienie – Katarzyna Dłużniewska - Łomża
Wyróżnienie – Marcin Molendowski - Kosakowo


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę