Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Kilogram niby złota

Mieszkanka jednej z podłomżyńskich miejscowości straciła 37 tysięcy złotych, gdy okazało się, że ponad kilogram złota które kupiła było fałszywe. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia. Teraz policjanci stworzyli portrety pamięciowe trzech kobiet, które oferowały sprzedaż fałszywej złotej biżuterii, i proszą o pomoc w ustalenia miejsca pobytu oszustek.

Jak relacjonuje policja  w połowie sierpnia w podłomżyńskiej miejscowości do jednego z przydomowych zakładów produkcyjnych przyszły trzy nieznane kobiety, chcące nawiązać współpracę z właścicielką firmy. Twierdziły, że chcą kupić dużą ilość produkowanego tam towaru. Po dłuższej rozmowie rzekome klientki zaproponowały 57-latce zakup złotych obrączek po bardzo atrakcyjnej cenie umożliwiając jednocześnie sprawdzenie wyrobów z cennego kruszcu u złotnika. Skuszona ofertą kobieta wysłała swojego męża razem z jedną z nieznajomych do pobliskiego lombardu. Tam po sprawdzeniu kilku losowo wybranych obrączek okazało się, że zostały one wykonane ze złota. Następnie, najprawdopodobniej podczas powrotu, kobieta podmieniła przygotowane wcześniej do kontroli złoto. 57-latka, przekonana o tym, że robi interes życia kupiła ponad kilogram oferowanej biżuterii. Gdy po odjeździe kobiet mąż kupującej postanowił ponownie sprawdzić, tym razem całe nabyte złoto okazało się, że obrączki zrobione zostały z tombaku. W ten sposób pokrzywdzona straciła 37 tysięcy złotych.
Na podstawie opisu ofiary sporządzone zostały portrety pamięciowe poszukiwanych kobiet. Ich wygląd wskazuje, że są w wieku około 40 - 50 lat, mają od 160 do 165 cm wzrostu i są otyłej budowy ciała. Dwie z nich miały widoczne charakterystyczne złote uzębienie i mówiły ze wschodnim akcentem.
Prosimy wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu oszustek o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży pod numerami telefonów /86/ 474 12 40 lub /86/ 474 12 58, bądź z najbliższą jednostką Policji telefon 997 lub komórkowy 112.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę