Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wojewoda do prezydenta: specustawa nie na wszystko pozwala

Wojewoda podlaski uchylił decyzję prezydenta Łomży „zezwolenie na realizację” ronda w ciągu ulicy Spokojnej, które miałoby umożliwić połączenie z planowaną na „bawełnie” Galerią Narew. Decyzję wydano m.in. na podstawie specustwy drogowej, wykorzystując ją do „wywłaszczenia” działek jednego z mieszkańców. To on odwołał się do wojewody podlaskiego, a ten w przygotowanej przez ratusz decyzji dopatrzył się szeregu uchybień z zakresu procedur administracyjnych jak i prawa materialnego. - Realizacja interesu społecznego nie może prowadzić do nieuzasadnionego, nadmiernego naruszenia interesu indywidualnego – czytamy w uzasadnieniu decyzji wojewody o uchyleniu prezydenckiego dokumentu i skierowaniu mu sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Oto niektóe z zarzutów wojewody:
(...)w kontrolowanym postępowaniu nie wyjaśniono stanu faktycznego sprawy w zakresie wykazania niezbędności przejęcia działek (…)
(...)rozwiązanie zjazdu z ronda nie obejmuje całej powierzchni przejmowanych działek (...), lecz tylko około połowę tego terenu(...). 
(...)zjazd to połączenie drogi publicznej z nieruchomością położoną przy drodze, stanowiące bezpośrednie miejsce dostępu do drogi publicznej w rozumieniu przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jak wynika z projektu zagospodarowania terenu projektowaną nawierzchnia żwirowa zjazdu kończy się kilka metrów przed granicą działki(...)
(...)Niejasny sposób przeprowadzenia postępowania przez organ I instancji, potwierdza treść odwołania Pana (…)
(...)niezrozumiałym jest nadanie zaskarżonej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności (...)
(...)Kontrolując zaskarżoną decyzję o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej należy wskazać również na uchybienia związane z jej sporządzeniem(...) 

Decyzja wojewody jest ostateczna, ale miastu przysługuje prawo wniesienia skargi pod zarzutem naruszenia prawa do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę