Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jest pierwszy wyrok w sprawie wypadku busa pod Wolą Zambrowską

Zapadł pierwszy wyrok w sprawie tragicznego wypadku pod Wolą Zambrowską, w którym zginęło 6-ciu pasażerów busa. Sąd Rejonowy w Zambrowie uznał, że jeden z pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie dopełnił swoich obowiązków podczas remontu drogi. Chodzi o to, że niedostatecznie kontrolował stan robót podczas wykonywania zjazdów do poszczególnych posesji. Krzysztof B. usłyszał wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata - poinformowała sędzia Anna Iwanowska z Sądu Rejonowego w Zambrowie.

Jeżeli, wciągu najbliższych dni do sądu nie trafi odwołanie od tego wyroku, orzeczenie się uprawomocni. Umożliwi to rodzinom osób, które zginęły w wypadku ubieganie się o odszkodowania.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło przed rokiem w lutym. Bus, którym jechało 6 mężczyzn wpadł w poślizg na oblodzonym łuku drogi i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Zdaniem śledczych przyczyną oblodzenia drogi, były niewłaściwie wykonane zjazdy z posesji. Podczas prac remontowych zasypano także przydrożny rów i nie zamontowano odpowiednich kratek ściekowych. Zdaniem prokuratury doprowadziło do tego niedopełnienie obowiązków przez kierownika robót, który niewłaściwie kontrolował stan prac.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę