Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Bulwary mają być na czas, ale możliwe, że do nich nie będziemy mogli dotrzeć...

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Budowa nadnarwiańskich bulwarów w Łomży wchodzi w końcowy etap. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się za 11 tygodni i kilka dni. Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta zapewnia, że prace na bulwarach realizowane są zgodnie z harmonogramem. - Zaawansowanie ogólne prac przy budowie bulwarów oceniane jest na poziomie około 72% - podaje. I choć faktycznie główne elementy są już dobrze widoczne, to okazuje się „problem występuje z realizacją ul. Żydowskiej”, którą miałoby się dotrzeć do bulwarów. Prace stanęły kilka miesięcy temu i nie zanosi się aby szybko ruszyły... bo poszło o własność ziemi.

- Osoba prywatna wgrodziła się w działkę będącą pasem drogowym na projektowanej ul. Żydowskiej – informuje Anna Sobocińska z ratusza. 
Kobieta mówi, że jest dokładnie odwrotnie, że  to miasto chce zbudować drogę na jej działce.
Spór musi rozstrzygnąć sąd. Sprawa już się toczy. W pierwszej instancji Miasto wygrało, ale kobieta odwołała się od tego wyroku więc sprawę musi zbadać sąd drugiej instancji. 
A dopóki nie ma prawomocnego postanowienia sądu na Żydowskiej nic robić nie można. 
- Ta sprawa hamuje terminowe wykonanie prac archeologicznych, które muszą poprzedzić prace związane z wykonaniem przyłączy, a w następnym etapie prac drogowych (ciągów pieszych i jezdnych) – informuje Sobocińska. 
Sęk w tym, że uciekający czas działa na niekorzyść miasta. Na bulwary, wraz z budową ulicy Żydowskiej, miasto otrzymało unijną dotację i musi wywiązać się ze zobowiązań zawartych w umowie.

zobacz: www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=542790&t=542790

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę