Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Śmieci nasze bardzo drogie...

Główne zdjęcie
Wiceprezydent Beniamin Dobosz

16,20 zł miesięcznie od osoby w przypadku gdy śmieci nie będą segregowane i 8,10 zł gdy będzie prowadzona zbiórka selektywna śmieci – to proponowane stawki „podatku śmieciowego” w Łomży, które miałyby zacząć obowiązywać od 1 lipca przyszłego roku. Dziś ujawniono efekty kilkumiesięcznej pracy spec zespołu z ratusza. Jest to znaczący wzrost w stosunku do dzisiejszej stawki 5,45zł od osoby przyjmowanej do rozliczeń w blokach ŁSM. Dodatkowo właściciele nieruchomości sami będą musieli sobie zapewnić pojemniki na śmieci. W przypadku chęci segregacji śmieci musi ich być aż pięć.

Zespół chce aby śmieci już w domach i mieszkaniach były segregowane na pięć grup: papier, szkło, tworzywa sztuczne, odpady biodegradowalne i pozostałe. Do końca kwietnia 2013 roku właściciele, albo zarządy domów będą musieli złożyć w ratuszu deklarację czy chcą śmieci segregować i płacić mniej, czy też będą „oddawać” śmieci nieposegregowane. 
- Szacujemy, że zdecydowana większość, albo i wszyscy będą śmieci segregować – mówił na konferencji prasowej szef zespołu Beniamin Dobosz.
Jeżeli ktoś zadeklaruje, że śmieci będzie segregował, ale tego nie będzie robił urzędnicy z ratusza po kontroli, w formie decyzji administracyjnej, będą podwyższać naliczane opłaty do wysokości 16,20 zł od osoby. Na potrzeby systemu planuję się zatrudnienie w ratuszu dodatkowych 5 osób.
Z wyliczeń zespołu wynika, że w sumie opłaty za śmieci powinno uiszczać 54 tysiące mieszkańców Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę