Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Z Jeżewa do Białegostoku dwupasmówką

Dziś do ruchu ma być udostępniona, na całej szerokości i długości, nowa droga między Białymstokiem a Jeżewem. Kierowcy jadący do stolicy województwa, jak i w drugą stronę, do dyspozycji będą mieli już po dwa pasy ruchu. Formalnie jednak, jeszcze przez kilka miesięcy, ten 25-kilometrowy odcinek dwupasmówki drogą ekspresową nie będzie.

Jak informuje GDDKiA, koło południa robotnicy powinni rozpocząć zdejmowanie biało-czerwonych pionowych tablic kierujących na poszczególnych odcinkach drogi i stopniowo udostępniać oba pasy ruchu w każdą stronę. Bariery mają być zdejmowane pod prąd. Dla kierunku z Warszawy do Białegostoku demontaż rozpocznie się od strony Białegostoku, a dla kierunku Białystok-Warszawa od strony Jeżewa.
Mimo udostępnienia do ruchu obu całych pasów jezdni formalnie jeżdżący drogą kierowcy nie będą mogli korzystać z dogodności (prędkości) dróg ekspertowych. Jeszcze przez kilka miesięcy na nowej trasie należy liczyć się z różnymi utrudnieniami i dopiero po zakończeniu wszystkich prac będzie to prawdziwa ekspresówka z dopuszczalną prędkością maksymalną 130km/h.

Budowa tego fragmentu S-8 trwała około dwóch lat, a cała inwestycja pochłonęła około miliarda złotych. Zbudowano cztery umożliwiające zjazd z ekspresówki węzły drogowe: Choroszcz, Tykocin, Rzędziany i Jeżewo, oraz m.in. nowy most na Narwi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę