Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

„Prefbet” po raz drugi w Ekstraklasie!

Główne zdjęcie
Zwycięzcy I Ligi Seniorów - Toruń

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” Łomża zwyciężył zawodach I Ligi Lekkoatletycznej, która została rozegrana w Toruniu i tym samym wywalczył awans do Ekstraklasy. Zawodnicy Prefbetu z 25 startów jakie są zaliczane do Ligi wygrali 9 konkurencji, 6 razy byli drudzy i 3 razy zajmowali trzecią lokatę. Do zwycięstwa ekipę z Łomży poprowadziła m.in. Anna Jesień – uczestniczka tegorocznej olimpiady w Londynie.

Podczas zawodów w Toruniu o cztery miejsca premiowane awansem walczyło 13 zespołów z całego kraju. Każdy zespół mógł wystawić 25 osób w drużynie + 4 sztafety, z tego do punktacji liczyło się 25 najlepszych wyników punktowych. Ekipa z Łomży wzmocniona wypożyczonymi specjalnie na ligowy start w Toruniu zawodnikami (Paulina Guba, Karol Zalewski i Marcin Grynkiewicz) zdobyła w sumie 2509 punktów i wyraźnie zwyciężyła nad zespołami MKLu Toruń (2127 pkt.) i Budowlanych Częstochowa (2065 pkt.). 
- Chcąc być pewnym awansu wypożyczyliśmy na ten start trzy osoby z innych klubów, ale jak pokazały końcowe wyniki i bez tego wsparcia też byśmy zajęli pierwszą lokatę – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu. 
Korytkowski podkreśla także, że w Toruniu ze względu na kontuzje nie wystartowało troje jego  czołowych zawodników tj. Justyna Korytkowska, Jan Zakrzewski i Łukasz Nabiałek.

Zapożyczyli się na strat
Bardzo niewiele brakowało aby wyjazd nie doszedł do skutku, gdyż po otrzymaniu miejskiej dotacji złożyliśmy poprawiony kosztorys do Urzędu Miasta w którym ze względu na małe środki jakie otrzymaliśmy na sport seniorów zrezygnowaliśmy z udziału w Lidze. Widząc jednak siłę oraz potencjał jaki mamy i wręcz pewność awansu postanowiliśmy wystartować za… pożyczone pieniądze i pokazać komisji, że popełniła błąd przy podziale środków – podaje Andrzej Korytkowski. - Mamy nadzieję, że po takim sukcesie zostaniemy docenieni i w przyszłorocznym dofinansowaniu nie powtórzy się sytuacja z tego sezonu.

Ekstraklasa nie po raz pierwszy
LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża już raz w 2009 roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale w 2010 Polski Związek Lekkiej Atletyki rozwiązał Ligę i zmienił regulamin przez co wtedy minimalnie zabrakło klubowi aby wystartować w lekkoatletycznej Ekstraklasie.  
- Przy okazji naszego awansu warto też sprostować pewne nieścisłości jakie się wdarły do łomżyńskiego sportu – mówi Korytkowski. - Otóż pierwszym łomżyńskim klubem, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej był w …2002 roku klub szachowy DEVO Maraton Łomża (zajął w tych rozgrywkach II miejsce w Polsce!!), następnie w 2009 PREFBET i w 2011 AZS PWSiP Wałkuscy Łomża oraz teraz ponownie PREFBET.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę