Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Sądy nie do likwidacji

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin częściowo wycofuje się z reformy sądów rejonowych - informuje radio RMF FM. Już nie 80, a jedynie 30 sądów miałoby zostać przekształconych w placówki zamiejscowe sądów wyższej instancji. Nie wykluczone, że liczba sądów ulegnie jeszcze zmianie. Zamiast reformy, resort sprawiedliwości zamierza wprowadzić jedynie program pilotażowy, który miałby potrwać od roku do dwóch lat.

- Chciałbym, aby tym programem zostały objęte te najmniejsze sądy - do sześciu sędziów, nawet Krajowa Rada Sądownictwa, czyli reprezentacja samych sędziów uważa, że takie sądy powinny być przekształcone w oddziały zamiejscowe - skomentował w RMF FM Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. 

Przypomnijmy zgodnie z ostatnimi planami Ministerstwa Sprawiedliwości od 2013 roku w Polsce  zlikwidowanych miałoby zostać 79 sądów rejonowych. Z mapy sądów rejonowych w województwie podlaskim miałoby zniknąć pięć w tym także dwa z łomżyńskiego okręgu sądowego: Sąd Rejonowy w Grajewie i Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem. W obu sądach pracuje więcej niż wskazywana przez ministra Gowina „granica” sześciu sędziów. W sądzie w Grajewie jest 9 sędziów, w Wysokiem Mazowieckiem pracuje 8 sędziów, a zatem oba sądy do „programem pilotażowym” nie powinny zostać objęte.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę