Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Nikt nie chce inwestować w partnerstwie z Łomżą?

Nie pomogło nawet zaangażowanie się Fundacji Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z Warszawy, ani poszukiwanie inwestorów w całej Unii Europejskiej. Nikt nie zgłosił się do ogłaszanego przez miasto przetargu na wspólną, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, realizację Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego. Prezydent Mieczysław Czerniawski to „Centrum” widzi w miejscu dzisiejszego dworca PKS w Łomży, ale mimo że pomysł ogłosił na samym początku kadencji, do tej pory, mimo kilku prób, nie udało się zrobić nawet jednego kroku w kierunku realizacji wizji. Niemniej jak zapewnia Łukasz Czech z ratusza miasto z planów nie rezygnuje i już „przygotowywane jest kolejne ogłoszenie dotyczące tej inwestycji”.

Realizację przedsięwzięcia wyceniano nawet na blisko 100 mln zł. Władze miasta pod realizację „Centrum” chciały przekazać teren, a pieniądze miałby wyłożyć prywatny inwestor, który miałby je zaprojektować, zrealizować i przez kolejne 30 lat czerpać z tego korzyści. 
„Celem Przedsięwzięcia jest zapewnienie nowoczesnej infrastruktury łączącej szereg funkcji, spośród których jako przykładowe wymienić można: transportowe, administracyjne, handlowe, usługowe, biurowe, hotelowe, rozrywkowe, gastronomiczne, usługi bankowe, usługi ubezpieczeniowe” - napisano w ogłoszeniu, które od końca lipca widniało w specjalnym europejskim biuletynie zamówień publicznych. 
Wcześniej, w związku z planem poszukiwań inwestora ratusz błyskawicznie znalazł i zatrudnił prywatną firmę pod nazwą Fundacja Instytut Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z Warszawy. 
Jej zadaniem jest udzielenia pomocy prawnej i ekonomicznej w czasie negocjacji przy wyborze partnera prywatnego dla realizacji inwestycji. Zgodnie z umową „za doradztwo” z sukcesem mamy jej zapłacić niemal 48 tys zł. Gdy sukcesu nie będzie firma też dostanie swoje choć ponoć ma być to mniej.
- Prezydent Miasta zastrzegł prawo do ograniczenia zapłaty wynagrodzenia w wysokości do kwoty 9 840,00 zł brutto w przypadku negatywnego wyniku oceny możliwości wykonania budowy Centrum w ramach ustawy PPP, jak i rezygnacji Instytutu z wykonania całości prac ujętych w umowie – podawała nam Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Czerniawskiego pytana o umowę z tą firmą. 

zobacz: Partnerstwo publiczno-prywatne kosztuje...

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę