Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szczepienie lisów

Główne zdjęcie
fot. PWLW

Przez tydzień na terenie województwa podlaskiego z samolotów zrzucane będę przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów. Krzysztof Pilawa Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zapewnia, że szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących, niemniej prosi aby nie dotykać i nie niszczyć przynęt, bo te które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy.

Zrzucane przynęty mają kształt kostek, koloru brunatnego, o wymiarach: 4 x 4 x 1 cm, i zawierają wewnątrz zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki itp, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych, 
Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii dla zachowania ostrożności zaleca, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – aby miejsca te dokładnie przemyć dużą ilością wody z mydłem, i zasięgnąć porady lekarza med.
Po wyłożeniu przynęt, przez trzy tygodnie należy też ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych - trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę