Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Zmarł Józef Gabiniewicz

W wieku 90 lat, w czwartek 6 września 2012r., zmarł Józef Kazimierz Gabiniewicz, doktor nauk weterynaryjnych, prezes łomżyńskiego oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, a wcześniej wieloletni radny Miejskiej Rady Narodowej i radny Rady Miejskiej pierwszej kadencji samorządu.

Józef Gabiniewicz był kierownikiem pracowni bakteriologicznej w Stacji Powiatowej, a później Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz znanym w Łomży działaczem i społecznikiem. Zainicjował m.in. budowę pomnika Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski oraz Więźniów Politycznych Zamęczonych i Pomordowanych w latach 1939 – 1956, znajdującego się u zbiegu ulic Zawadzkiej i Szosy Zambrowskiej. 

na podstawie: UM Łomża

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę