Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Konkurs (bez kumoterstwa) na kierownika pływalni po raz drugi

Główne zdjęcie
Pływalnia przy ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży

Stawiane kandydatom wymagania formalne rodziły podejrzenia o kumoterstwo... okazało się, że były tak wyśrubowane, że nikt ich nie spełnił. Pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ponownie ogłosił konkurs na kierownik Pływalni Miejskiej Nr 2. Tym razem wymogi zapisy dotyczące kontrowersyjnych wymagań znalazły się już w grupie wymaganiach dodatkowych a nie niezbędnych.

Podejrzenia o kumoterstwo i chęć ustawienia konkursu na kierownika miejskiej pływalni przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego rodziły się w związku z żądaniem  „udokumentowana znajomość zagadnień związanych z eksploatacją krytych pływalni”.  Taki dokument dostaje uczestnik dwudniowego kursu np. w Gdańsku. Kursu poza papierkiem nie daje jakichś nadzwyczajnych czy dodatkowych umiejętności, ale kosztuje co najmniej 1119zł. Sęk w tym, że udział w takim kursie łomżyński MOSiR zafundował czterem swoim pracownikom, a ktoś, kto papieru nie miał w konkursie nie mógł wystartować. Po naszym artykule pytania do prezydenta Łomży w związku z podejrzeniem kumoterstwa, za pośrednictwem radnego Macieja Głaza, przekazał Sławomir Zgrzywa, szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej. 
Okazuje się, że sprawa sama chyba się wyjaśnia... Sławomir Grygo p.o. dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży poinformował, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko kierownika pływalni nie została wyłoniona do zatrudnienia żadna osoba bo „żaden z kandydatów nie spełniał wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze na to stanowisko”.
Ogłoszono już nowy konkurs. Kontrowersyjny zapis „udokumentowana znajomość zagadnień związanych z eksploatacją krytych pływalni” spadł z wymagań niezbędnych do wymagań dodatkowych i to jeszcze z dodatkiem „mile widziana”. 
Poza tym ograniczono wymagania dotyczące wykształcenia. Pierwotnie żądano wykształcenia wyższego pierwszego lub drugiego stopnia „o specjalności administracja publiczna, ekonomia, prawo lub wychowanie fizyczne”, a teraz wystarczy już samo wykształcenie wyższe.
Potencjalni kandydaci na kierownika mogą się zgłaszać przez najbliższe dwa tygodnie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę