Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobotnych znowu szybko przybywa

Sierpień był miesiącem kiedy w Łomży podskoczyło bezrobocie. W tutejszym Powiatowym Urzędzie Pracy na koniec miesiąca zarejestrowanych było 6261 osób. To o 164 bezrobotnych więcej niż na koniec lipca i o ponad pół tysiąca więcej niż przed rokiem.

Tylko w sierpniu do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 592 nowych bezrobotnych. W tym samym czasie pracodawcy zgłosili tu zaledwie 65 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, w tym 14 dla osób niepełnosprawnych. Niemniej, jak wynika z danych PUP, w ubiegłym miesiącu pracę podjęło 241 dotychczas bezrobotnych, tj. o 9 mniej niż w lipcu.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowią 61,1% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec sierpnia było ich 3823. Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży kształtuje się na poziomie 14,6%. Dla miasta Łomży  wynosi 16,3%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 12,5%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę