Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tablica Ponarska w Łomży

"Tablica Ponarska" zawisła na jednym z filarów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. To forma upamiętnienia około 100 tys. Polaków, głównie żydowskiego pochodzenia, którzy zostali wymordowani w tej podwileńskiej miejscowości od lipca 1941 do lipca 1944 roku przez kolaborujących z Niemcami Litwinów.

W Ponarach zamordowano polską elitę kulturalną i intelektualną Wilna, uczniów szkół średnich (wśród nich stryja prezydenta Bronisława Komorowskiego), wykładowców wileńskich szkół, profesorów Uniwersytetu Stefana Batorego, lekarzy, naukowców, adwokatów i księży. Członkowie rodzin pomordowanych założyli Stowarzyszenie Rodzina Ponarska i to ono, po wielu latach milczenia o tej zbrodni, stara się przywrócić pamięć o niej. Jedną z form są właśnie Tablice Ponarskie fundowane w miastach całej Polski. Ta w Łomży jest 26.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę