Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Obiecali dawno temu... Więcej pieniędzy na bulwary

Główne zdjęcie
Budowa bulwarów

Unijne dofinansowanie do budowanych w Łomży bulwarów stanowić będzie nie nieco ponad połowę a aż 70% kosztów inwestycji. Decyzję o zwiększeniu dofinansowania przyznanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego podjął we wtorek Zarząd Województwa Podlaskiego. W sumie na bulwary Łomża ma otrzymać 10,5 mln zł, a cała inwestycja będzie nas kosztować blisko 16 milionów.

Umowę na budowę bulwarów nad Narwią podpisano w lutym ubiegłego roku, ale prace zaczęły się dopiero w sierpniu, bo w okresie lęgowym ptaków zabroniono tu prowadzenia jakichkolwiek prac.  
Całkowity koszt budowy pierwszego etapu bulwarów nadnarwiańskich szacowany jest na 15,9 mln zł, a przyznane unijne dofinansowanie sięgało około 52% kosztów kwalifikowanych czyli 8 mln zł. Później jednak władze województwa obiecały, że dofinansowanie to się jeszcze znacząco zwiększy. I dziś zapadła ostateczna decyzja. Jak poinformowała Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd województwa zwiększył dofinansowanie z RPO do projektu „Tereny sportowo – rekreacyjne nad Narwią – I etap”, realizowanego przez władze Łomży. 
- Obecnie dofinansowanie wyniesie 10,5 mln zł, co stanowi 70 procent wartości inwestycji – podaje Kwasowski.

Łomżyńskie bulwary tworzyć mają ścieżki piesza i rowerowa wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, port rzeczny i marina w okolicach ulic Żydowskiej wraz obiektami dodatkowej infrastruktury, ulicami dojazdowymi i parkingami. Zgodnie z umową zakończenia wszystkich prac ma nastąpić do końca listopada tego roku, ale uroczyste otwarcie bulwarów najprawdopodobniej zostanie zorganizowane 1 maja przyszłego roku.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę