Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Akcja „Dyskoteka”

Główne zdjęcie
fot policja

Zbadana trzeźwość blisko 2300 kierowców, dokładnie skontrolowanych ponad 300 pojazdów i zatrzymanych 33 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”. Akcję minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci wspólnie z celnikami.

Minionej nocy kilkudziesięciu podlaskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i psami specjalnie przeszkolonymi do wyszukiwania zapachów narkotyków prowadziło na terenie całego województwa kolejne już działania „Dyskoteka”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz co za tym idzie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar. Mundurowi sprawdzali także, czy w kontrolowanych pojazdach nie przewożone są środki odurzające. Akcja skierowana była również na ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych podczas nocnych zabaw, dzięki czemu mieszkańcy województwa mogli poczuć się jeszcze bezpieczniej. Już od godziny 20.00 funkcjonariusze pełnili służbę przede wszystkim na drogach dojazdowych do klubów nocnych i lokali rozrywkowych oraz na głównych ulicach miast. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili ponad 300 pojazdów oraz zbadali trzeźwość blisko 2300 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że wielu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci zatrzymali 33 takie osoby. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Sokoły jadący volkswagenem w miejscowości Nory Pażochy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był mocno pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierujący nie ma prawa jazdy. Mundurowi nie dopuścili do dalszej jazdy także skontrolowanego w Suwałkach 49-letniego kierowcy motoroweru. W jego przypadku urządzenie pokazało blisko 1,9 promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast w Białymstoku na ulicy Kopernika funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości podróżującego audi 31-letniego obywatela Białorusi. Okazało się, że mężczyzna także był pijany. Miał prawie 1,5 promila. W sumie tej nocy policjanci zatrzymali aż 22 prawa jazdy i w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami i złym stanem technicznym pojazdów 25 dowodów rejestracyjnych. Udaremnili również dalszą jazdę jednemu kierowcy, który znajdował się pod działaniem środków odurzających. Nie obyło się także bez mandatów. Mundurowi ukarali nimi 115 osób - najczęściej w związku z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

 

źródło: Podlaska Policja

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę