Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pouczali pieszych i rowerzystów i wlepiali mandaty

Na łomżyńskich ulicach i drogach 29 pieszych i pięciu rowerzystów popełniło wczoraj od rana do nocy liczne wykroczenia, które zauważyli policjanci podczas akcji „Pieszy”. Głównym celem jest profilaktyka, aby zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji z udziałem przechodniów i miłośników dwóch kółek. Niestety, w tym roku doszło już do 14 spowodowanych przez nich niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

- Najwięcej, bo aż 20 z 29 wykroczeń, było przechodzenie w miejscach niedozwolonych, czyli poza pasami przejść dla pieszych  – informuje Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Sześć osób nie zastosowało się do sygnalizacji, wkraczając na przejście na czerwonym świetle, natomiast trzy poruszały się po niewłaściwej stronie jezdni.
Policjanci głównie pouczali o niewłaściwym i niezgodnym z przepisami zachowaniu pieszych – 17 razy, natomiast 12 razy wypisali mandaty. 
Piątka rowerzystów również popełniła wykroczenia: dwójka nie zsiadła z roweru na przejściu, także dwóch nie dostosowało się do sygnalizacji świetlnej, a jeden nie miał prawidłowego oświetlenia w rowerze. Mundurowi dwa razy pouczyli cyklistów, dwóm wlepili mandaty, a w jednym przypadku wystąpili z wnioskiem o ukaranie przez sąd.
- Akcje takie jak „Pieszy” organizujemy profilaktycznie, nie tyle po to, żeby ukarać przechodniów czy rowerzystów, ale żeby ich zdyscyplinować, bo już sama obecność mundurowych na przejściach i w pobliżu powstrzymuje ludzi przed nieprawidłowymi zachowaniami – wyjaśnia Ewelina Szlesińska. - Ludzie w pośpiechu zwykle myślą, że się nic nie zdarzy, ale kiedy się zdarzy kolizja czy wypadek, to mogą do samego końca życia trafić na wózek inwalidzki albo... do trumny. Dlatego apelujemy o rozwagę, bo zdarzenia związane są głównie z nieoczekiwanym wtargnięciem pieszych na jezdnię wprost pod samochód i z brakiem należytej opieki nad dziećmi. Na szczęście, tylko raz w tym roku przyczyną zdarzenia był nietrzeźwy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę