Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Tenisistom deszcz nie straszny

W minioną niedzielę, 26 sierpnia, odbyła się kolejna edycja otwartego turnieju tenisa ziemnego par deblowych zorganizowanego przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Łomży. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych do rywalizacji stanęło pięć duetów.

- Szkoda, że nie udało się powtórzyć frekwencji z poprzedniego roku, kiedy to o zwycięstwo walczyło aż 12 par. Niestety zła aura przestraszyła chyba wielu uczestników, szczególnie tych, którzy chcieli przyjechał do nas spoza Łomży - tłumaczy organizator zawodów, Lech Malinowski. Ostatecznie do walki przystąpiło pięć par, które zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Bezapelacyjnie najlepszy okazał się debel Tomasz Waldziński i Wojciech Bubień, który nie miał żadnych kłopotów z pokonanie rywali. Na drugim stopniu podium uplasowali się Leszek Klepacki i Janusz Wilczewski, a na trzecim zawodnicy występujący w rozegranej niedawno Łomżyńskiej Lidze Tenisowej, Marek Szymański i Jarosław Florczyk. W zawodach wystąpiła również, po raz pierwszy w historii, para żeńska, Ewa Waldzińska i Aleksandra Durzyńska - Szczególnie cieszy mnie udział tego duetu i powiem szczerze, że panie nie odbiegały poziomem gry pozostałych uczestników i ze wszystkimi rywalami toczyły zacięte mecze - podkreśla Malinowski.
Po zakończeniu rywalizacji trzy pierwsze duety otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez PZ LZS w Łomży. Jak mówi organizator zawodów, ten turniej nie jest jeszcze ostatnim, jaki odbędzie się w tym roku na kortach Skate Parku - Jeśli utrzymałaby się we wrześniu dobra pogoda, to prawdopodobnie zrobilibyśmy jeszcze jeden turniej deblowy. Po frekwencji na Lidze Tenisowej oraz w zawodach singlowych widzę, że w Łomży rośnie zapotrzebowanie na takie imprezy. W związku z tym chciałbym dać jeszcze jedną szansę wszystkim tenisistom - tłumaczy Malinowski - Jedynym warunkiem, oprócz dobrej pogody jest wcześniejsze zgłoszenie się przynajmniej 8-10 par.

Wyniki meczów:
Aleksandra Durzyńska/Ewa Waldzińska - Tomasz Jabłoński/Jarosław Lipnicki 6:0, 7:5
Leszek Klepacki/Janusz Wilczewski - Tomasz Waldziński/Wojciech Bubień 1:6, 1:6
Jabłoński/Lipnicki - Klepacki/Wilczewski 3:6, 3:6
Jarosław Florczyk/Marek Szymański - Durzyńska/Waldzińska 7:5, 6:4
Klepacki/Wilczewski - Florczyk/Szymański 6:1, 6:3
Waldziński/Bubień - Jabłoński/Lipnicki 6:0, 6:1
Florczyk/Szymański - Waldziński/Bubień 0:6, 0:6
Durzyńska/Waldzińska - Klepacki/Wilczewski 2:6, 4:6
Waldziński/Bubień - Durzyńska/Waldzińska 4:6, 6:4, 10:6
Jabłoński/Lipnicki - Florczyk/Szymański 1:6, 3:6

Klasyfikacja końcowa:
1. Tomasz Waldziński/Wojciech Bubień
2. Leszek Klepacki/Janusz Wilczewski
3. Jarosław Florczyk/Marek Szymański
4. Aleksandra Durzyńska/Ewa Waldzińska
5. Tomasz Jabłoński/Jarosław Lipnicki

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę