Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podlaskie: poszkodowani klienci Amber Gold szykują się do pozwu zbiorowego

Do jednej z białostockich kancelarii prawnych zgłosiło się już kilkudziesięciu klientów spółki Amber Gold, którzy chcą wspólnie dochodzić zwrotu utraconych pieniędzy.

Jak wynika z danych Kancelarii Prawnej CLS, rekordzista z naszego regionu zainwestował w Amber Gold 370 tys. zł. "Daliśmy się zwieść atrakcyjnej ofercie wysokich zysków, choć początkowo wszystko wyglądało normalnie. Po zainwestowaniu mniejszej kwoty, obiecane odsetki zostały wypłacone w terminie, dlatego zdecydowałem się na większy wkład - tym razem 100 tys. zł, o które teraz muszę walczyć" - wyjaśnia jeden z poszkodowanych białostockich klientów Amber Gold.


Pozew zbiorowy przygotowuje białostocka kancelaria Prawna CLS. W ciągu kilku dni zgłosiło się tam ponad 30 osób, które straciły od 1,5 tys. do 370 tys. zł. "Teraz najważniejsze jest to, by nie likwidowali oni swoich lokat w Amber Gold, bo tylko wtedy po upadku spółki będą mogli się domagać zwrotu całej wpłaconej kwoty" - mówi Marta Rydlewska z Kancelarii Prawnej CLS.

Sprawą Amber Gold w ramach pomocy prawnej zajmuje się także białostocka prokuratura rejonowa. "Przyjęliśmy już prawie 40 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez gdańską firmę" - informuje zastępca prokuratora rejonowego Białystok-Południe Artur Kuberski.

Zbiorcze śledztwo w tej sprawie prowadzi gdańska prokuratura okręgowa. To tam, w ramach pomocy prawnej trafiają zeznania poszkodowanych klientów z całej Polski. Do dziś jest to ponad 2200 osób, które swoje straty wyliczyli na ponad 138 mln zł. (rm/zmj)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę