Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Umowa na budowę obwodnicy Szczuczyna podpisana

Główne zdjęcie
Rozpoczęła się już budowa obwodnicy Stawisk

W ciągu miesiąca ma ruszyć budowa obwodnicy Szczuczyna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisała umowę na budowę obwodnicy z hiszpańską firmą FCC Constuccion. Obwodnica ma mieć 8 km długości, a jej budowa będzie kosztowała 124,8 mln zł. To druga po obwodnicy Stawisk tzw. „mała obwodnica” na nowej drodze S61 Via Baltica.

Docelowo obwodnice Stawisk i Szczuczyna mają być elementami planowanej drogi ekspresowej S61, prowadzącej od granicy polsko-litewskiej w Budzisku do centralnej części kraju (m.in. przez Łomżę) i będącej częścią Via Baltica. Obie obwodnice teraz będą jednak zbudowane jako drogi jednojezdniowe z tylko niewielkimi fragmentami – po jednym węźle na każdej – drogi ekspresowej. W ramach budowy obwodnicy Szczuczyna Hiszpanie będą musieli zbudować m.in. most na rzece Wissa. Całość prac ma zostać ukończona w ciągu 15 miesięcy.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę