Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Droga Nowogród - Kuzie doczeka się remontu!

- W październiku tego roku rozpocznie się budowa drogi z Nowogrodu do Zbójnej i dalej do granicy województwa – mówił w niedzielę w Nowogrodzie Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, wywołany do publicznej odpowiedzi przez widza odbywającej się tego dnia inscenizacji obrony Nowogrodu. Odpowiedź zebrani nagrodzili brawami. Teraz są też „papierowe” dowody, że inwestycja będzie mogła się zacząć. Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa, „właśnie wpłynęło pismo z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, informujące, że projekt został zaakceptowany i niebawem ruszy jego realizacja”. - W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa w sprawie finansowania inwestycji – zapowiada Kwasowski.

W sumie przebudowane mają zostać odcinki dróg o długości ponad 18 km. To trzy odcinki drogi wojewódzkiej nr 645: granica województwa – Gawrychy, Gawrychy – Dłużewo i Zbójna – Nowogród, oraz liczący blisko 250 merów długości most na Narwi w Nowogrodze. Koszt całej inwestycji to około 110 milionów złotych. Dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej wyniesie 85 procent tej kwoty. Przebudowę drogi z Nowogrodu do granicy województwa prowadzić będzie Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jego dyrektor, Józef Sulima, zapowiada, że do końca sierpnia ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. Umowa z nim zostanie podpisana w połowie października. Wyremontowana droga z Nowogrodu do granicy z Mazowszem ma być oddana do użytku przed końcem 2014 roku.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę