Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Nie lubię poniedziałku...

Trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących i 11 kolizji to bilans poniedziałku na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego. W jednej z nich uczestniczyło aż pięć samochodów. Na szczęście - jak podają policjanci - nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

Najgroźniej wyglądająca kolizja miała miejsce w na trasie Piątnica – Kobylin, gdzie około godziny 15.20 zderzyło się ze sobą aż 5 pojazdów. Jak podają policjanci główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Sprawą zdarzenia okazał się być 81–latek kierujący toyotą. Mężczyzna jadąc w kierunku Łomży przed Kobylinem z niewiadomych przyczyn zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu uderzając w lewy bok dafa jadącego w kierunku Stawisk. Jadący za dafem kierowca ciężarowej scanii aby uniknąć czołowego zderzenia z toyotą zaczął „uciekać” na lewy pas ruchu w wyniku czego toyota uderzyła w jego prawy bok po czym wjechała do rowu po lewej stronie drogi. To nie koniec serii. Jadąca pasaatem za toyotą kobieta aby uniknąć zderzenia ze skanią zaczęła gwałtownie hamować i zjeżdżać na prawo ocierając się o skodę fabię, a jej kierowca  widząc sytuację na drodze także zaczęła uciekać na prawo i po zderzeniu się z passatem wjechała do przydrożnego rowu po prawej stronie drogi. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń.  Kierującemu toyotą 81–latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, wręczono mu wezwanie do sądu i skierowanie na powtórne badania lekarskie. 

Następnie około godziny 19.00 mundurowi z łomżyńskiej drogówki zostali wezwani do kolizji, która miała miejsce w Zbójnej. Tam skręcający na swoją posesję 44–latek kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok jadącej prosto Skody. Okazało się, że traktorzysta jest pod znacznym wpływem alkoholu. Po badaniach okazało się, że traktorzysta miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. A na dodatek kilka miesięcy temu zostało mu zatrzymane prawo jazdy, za jazdę pod wpływem alkoholu. 

W kolejnych dwóch przypadkach winą należało by obarczyć pogodę, ponieważ w skutek silnie wiejącego wiatru około godziny 13.40 na Alei Legionów na Hondę Acord i VW Golfa spadły konary drzew powodując uszkodzenia tych pojazdów. 

W siedmiu innych przypadkach sprawcy kolizji, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 220 do 400 złotych. Dwóch z nich wymuszało pierwszeństwo przejazdu pozostali nie dostosowali  niedostosowaniem prędkości do istniejących warunków na drodze. 

W trakcie rutynowo przeprowadzanych kontroli policjanci natknęli się też na dwóch pijanych kierujących. Około godziny 17.15 w Miastkowie, kierujący rowerem 53–latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast zatrzymany w Piątnicy 28–latek, kierujący Fordem Fiesta nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi to miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę