Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wiatr przewrócił rusztowanie

Kilka uszkodzonych samochodów, całkowicie zablokowana ulica i zerwane linie energetyczne to efekt przewróconego przez silny podmuch wiatru rusztowania w centrum Łomży. Do wypadku doszło podczas burzy, która po południu przeszła nad miastem. Rusztowanie „odpadło” od komunalnego bloku przy ulicy Pocztarskiej i upadło na ulicę Jatkową. Z pierwszych informacji wynika, że nikt z ludzi w zdarzeniu nie ucierpiał. Na miejscu są już służby i nadzór budowlany.

Rusztowanie „odpadło” od komunalnego bloku przy ulicy Pocztarskiej. Jak informuje Arkadiusz  Kułaga, dyrektor miejskiego MPGKiM prace remontowe wykonuje tu prywatna firma. Rusztowanie przewróciło się na długości kilkudziesięciu metrów. Upadło na jezdnię i zaparkowane w pobliżu samochody. Ucierpiały trzy lub cztery auta. Jeden z samochodów „dostał” także słupem energetycznym który został uszkodzony w chwili upadku rusztowania. Na miejscu inspektorzy nadzoru budowlanego ustalają okoliczności zdarzenia. Chodzi o to aby ustalić czy sprawcą był wyłącznie silny podmuch wiatru czy być może rusztowania były niewłaściwie przytwierdzone.

To nie jedyne straty jakie w Łomży i najbliższej okolicy zanotowano po przejściu nawałnicy. Strażacy informują, że zostali wezwani do kilku interwencji, które w większości przypadków dotyczyły połamanych konarów drzew. Podczas burzy przewróciła się także duża lipa stojąca przy przedszkolu nr 5 w Łomży.

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę