Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Wieża ciśnień znów będzie na sprzedaż...

Na „powakacyjnej” sesji radni Łomży mają rozważać wniosek prezydenta o wyrażenie zgody na sprzedaż - oddanie w użytkowanie wieczyste wieży ciśnień przy ulicy Sikorskiego. - W porównaniu do poprzednich przetargów powierzchnia działki została zwiększona poprzez połączenie sąsiadujących ze sobą działek miejskich wokół wieży - podaje Łukasz Czech z ratusza, dodając, że rzeczoznawca majątkowy określił wartość rynkową tej nieruchomości na kwotę prawie 550 tys. zł.

Stojąca w pobliżu skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Szosy Zambrowskiej wieża ciśnień jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście. Powstała na początku lat 50-tych ubiegłego wieku Przez kilkadziesiąt lat spełniała swoje zadanie, czyli zapewniała odpowiednie ciśnienie w kranach domów mieszkańców Łomży. Gdy utworzono województwo łomżyńskie, a następnie miasto dynamicznie zaczęło się rozrastać konieczne były zmiany systemu zaopatrywania w wodę, a w efekcie wieża ciśnień stała się zbędna. Stoi więc i coraz bardziej zarasta chaszczami. 
Jeszcze wiosną 2008 roku jeden z przedsiębiorców łomżyńskich zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o sprzedaż mu działki ze starą, nieużywaną wieżą ciśnień, w której chciałby zrobić kawiarnią z obrotową podłogą, restaurację, a nawet kilka pokoi hotelowych. Ostatecznie miasto zdecydowało się „sprzedać” wierzę w przetargu. Chętnych było trzech oferentów, ale w tej grupie nie było przedsiębiorcy, który kilka miesięcy wcześniej występował w wnioskiem do władz miasta. Prawdopodobnym powodem było to, że wieżę miasto sprzedawało z małą liczącą sumie ok. 950m m2, działką, która nie pozwalała na realizację przedsięwzięcia. Wieża jednak znalazła „nabywcę”,  który ustaloną wówczas na poziomie 350 tys zł cenę wywoławczą podbił o 4 tys zł. Nowy właściciel wieży zobowiązany był w ciągu maksymalnie 2 lat od daty nabycia rozpocząć budowę w niej hoteliku. Inwestor ten później usiłował dokupić od miasta sąsiednie działki, ale ostatecznie do transakcji nie doszło i po dwóch latach wieża wróciła do miasta, a miasto oddało mu wydane na jej zakup pieniądze plus odsetki. 

Teraz miasto znowwu chce wieżę sprzedać. Tym razem ma mieć już znacznie większy grunt. 
- W porównaniu do poprzednich przetargów powierzchnia działki została zwiększona poprzez połączenie sąsiadujących ze sobą działek miejskich wokół wieży ciśnień – podaje Łukasz Czech zaznaczając, że powierzchnia działek wokół wieży wynosi już 1763 m2.  - Rzeczoznawca majątkowy określił wartość rynkową tej nieruchomości na kwotę prawie 550 tys. zł, w tym wartość wieży ciśnień na ponad 80 tys. zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę