Udany początek rezerw ŁKS-u

Od dwóch zwycięstw rozpoczęli nowy sezon piłkarze ŁKS 1926 II Łomża. Rezerwy trzecioligowego klubu najpierw w sobotę, 11 sierpnia, pokonały w lidze okręgowej KS Wasilków 1:0, a cztery dni później w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski nie dały szans A-klasowej Skrze Wizna, wygrywając 3:1.

Grający w ubiegłym sezonie w IV lidze łomżanie musieli przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się ze spadkiem do okręgówki. Mimo braku utrzymania zarząd klubu zdecydował, że trenerem w dalszym ciągu pozostanie Sławomir Stanisławski. Według władz ten szkoleniowiec jak mało kto zna młodych piłkarzy ŁKS-u i będzie ich spokojnie wprowadzał do dorosłej piłki, tak jak to czynił już w poprzedniej rudzie.
Pierwsze spotkanie nowego sezonu pokazało, że koncepcja ogrywania młodzieży wśród seniorów będzie kontynuowana. Na boisko w Wasilkowie w podstawowym składzie wybiegło aż siedmiu młodych wychowanków ŁKS, wspieranych doświadczonymi piłkarzami pierwszego zespołu - Karolem Drągowskim, Kamilem Kiełczewskim, Marcinem Gałązką i Hubertem Karwackim. Ta mieszanka rutyny z młodością przyniosła efekt w postaci skromnego zwycięstwa. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 25 minucie z rzutu karnego Gałązka - W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. Stworzyliśmy sobie jeszcze kilka okazji i gdybyśmy chociaż jedną z nich wykorzystali to byłoby praktycznie po meczu. A tak w drugiej odsłonie było trochę nerwowo, bo przeciwnik przycisnął - relacjonuje Stanisławski - Za postawę w tym meczu słowa uznania należą się Jakubowi Matlakowi, który przy wyniku 1:0 dwukrotnie uratował nas przed stratą gola w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach.

Po czterech dniach odpoczynku piłkarze ŁKS II zmierzyli się z grającą w A-klasie Skrą Wizna w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski. W tym spotkaniu trener Stanisławski wystawił do gry w podstawowym składzie aż ośmiu zawodników z drużyny juniora starszego wspieranych Grzegorzem Jankowskim oraz Karolem Drągowskim i Marcinem Gałązką. Mimo młodego składu to łomżanie byli stroną od początku do końca dominującą. Już w 9. minucie Tomasz Świderski dośrodkował na piąty metr przed bramkę Skry, a piłkę do siatki głową skierował Mariusz Jastrzębski. Gdy wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu, defensywa ŁKS-u popełniła błąd. Kamil Nitkiewicz okazał się szybszy od obrońców i bramkarza i wpakował piłkę do bramki. Ełkaesiacy bardzo szybko otrząsnęli się po straconym golu. Cztery minuty później ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Karol Drągowski, wyprowadzając swój zespół ponownie na prowadzenie.
Po zmianie stron łomżanie w dalszym ciągu dążyli do podwyższenia prowadzenia, raz po raz stwarzając sobie dogodne sytuacje. Jednak aż do 85. minuty bramka Skry była "zaczarowana". Wtedy to aktywny tego dnia Świderski ustalił wynik spotkania na 3:1 - Chciałbym pochwalić tą młodą ekipę, że od początku do końca prowadził grę i stworzył sobie wiele okazji do zdobycia bramki. Cieszę się, że doświadczeni gracze jak Gałązka czy Drągowski mądrze pokierowali zespołem. Myślę, że jeśli ci młodzi chłopcy będą rozwijać się tak dalej to przyszłość pierwszego zespołu dobrze się rysuje - podsumował mecz pucharowy trener Stanisławski.

Już w najbliższą sobotę, 18 sierpnia rezerwy ŁKS-u czeka mecz derbowy. O godzinie 15.00 zmierzą się w Piątnicy z tamtejszymi Fortami.