Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża kupi „kawałek” torowiska

- Miasto Łomża zawarło wstępne porozumienie z zarządcą sieci kolejowej PLK na przebudowę torowiska na terenach przy ul. Sikorskiego, które od Polskich Kolei Państwowych władze miasta zamierzają pozyskać. Jest to warunek niezbędny na uzyskanie zgody PKP na sprzedaż tego terenu – podaje Łukasz Czech z ratusza. Na razie nie wiadomo kiedy dojdzie do transakcji. Negocjacje odnośnie ceny mają rozpocząć się w tym roku. Wiadomo natomiast, że jeśli miasto kupi ten teren zniknąć będzie musiało znajdujące się tu „prywatne” targowisko.

Już na początku roku Andrzej Massel podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej informował, że o projekcie porozumienia dotyczącego „częściowej likwidacji oraz przebudowy infrastruktury kolejowej na stacji Łomża”. Projekt jak mówił wiceminister przygotowano na wniosek miasta „w celu realizacji inwestycji planowanej przez miasto Łomża”, a konsekwencją ma być skrócenie o około 100-120 m.b. torów kolejowych. 
Teraz ratusz poinformował o zawarciu wstępnego porozumienia. 
- Porozumienie z PLK wejdzie w życie po nabyciu terenu przez miasto – informuje Łukasz Czech. Jak zapewnia negocjacje z PKP Nieruchomości w sprawie ceny zakupu rozpoczną się jeszcze w tym roku. 
- Prezydent będzie zabiegał, aby koszt przebudowy torowiska był elementem ceny nabycia tej nieruchomości - mówi Czech dojadając, że docelowo teren ten ma być przeznaczony pod zabudowę miejską usługowo – handlową.
- Szczegóły techniczne odnośnie przebudowy torów ustalone zostaną w momencie nabycia terenu od PKP Nieruchomości. Jego powierzchnia to ponad 3 ha i położony on jest między przedłużeniem ulicy Dworcowej, gruntową drogą biegnącą wzdłuż tartaku oraz ul. Sikorskiego - dodaje Czech.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę