Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Cięcia pensji w radach nadzorczych PKS

Członkowie rad nadzorczych w należących do samorządu województwa podlaskiego spółkach PKS będą pobierali wynagrodzenie w wysokości 2500 złotych brutto. Tak zdecydował zarząd województwa. Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka, do tej pory dostawali oni po około 3,5 tysiąca złotych, bo były to stawki ustalone jeszcze przez ministerstwo skarbu.

Obniżki dotycząc rad nadzorczych pięciu różnych PKS-ów: w Łomży, Zambrowie, Białymstoku, Suwałkach i Siemiatyczach. Wszystkie nieco ponad rok temu bezpłatnie przejął od skarbu państwa samorząd województwa. Niestety ich sytuacja finansowa była kiepska. Tylko łomżyński PKS ubiegły rok zamkną stratą rzędu 1,5 mln zł.
- Obniżka wynagrodzeń jest kolejnym krokiem w porządkowaniu sytuacji w PKS-ach, po obniżeniu zarobków prezesów oraz zmniejszeniu liczebności zarządów i rad nadzorczych – tłumaczy Kwasowski.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę