Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wyborcza: Miasto nie pomogło. Pomógł dobry człowiek

Sparaliżowany 35-latek z Łomży, od sześciu lat jest odcięty od świata - zamknięty na ósmym piętrze, na które nie dojeżdża winda. Na próżno liczył na wsparcie miasta. Jak pisze Gazeta Wyborcza „bezczynność włodarzy zbulwersowała ludzi w całej Polsce” i znalazł się człowiek, który postanowił kupić odpowiednie mieszkanie w Łomży i ma zamiar przekazać je niepełnosprawnemu w użytkowanie. Dziś ma zostać podpisany akt notarialny.

Gazeta przypomina bulwersującą sprawę niepełnosprawnego mężczyzny, który  samotnie mieszka w lokalu socjalnym na poddaszu wieżowca. Winda dojeżdża tylko piętro niżej, dalej są jedynie strome schody. Kontakt ze światem dają mu internet i widok z balkonu. Wózkiem trudno się poruszać po 16-metrowej przestrzeni, gdzie musiało się przecież znaleźć miejsce na łóżko, kuchenkę i lodówkę. Ciasna łazienka jest jedynie na korytarzu, dostępna dla pięciu lokatorów, ale wózek inwalidzki tam się nie mieści.... 

W sprawie mężczyzny w łomżyńskim ratuszu interweniowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka i też nadaremno. Po tej interwencji niepełnosprawny od wiceprezydent miasta Mirosławy Kluczek otrzymał list...

zobacz: Gazeta Wyborcza Białystok - Miasto nie pomogło. Pomógł dobry człowiek

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę