Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Bo surówka nie pasowała do dania

Brak telewizora, pleksi na oknie, a nawet... plastikowe sztućce – to wszystko, zdaniem więźniów, urąga ich godności. Więźniowie ślą do sądów pozwy o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa, żądają nawet kilkuset tysięcy złotych – pisze „Rzeczpospolita”. Nagminnie skarżą się także więźniowie z naszych stron. – Jesteśmy zalewani takimi pozwami – mówi „Rz" sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży.

– Mamy kilku osadzonych, którzy notorycznie piszą pisma, gdy nie są zadowoleni z tego, jak została rozstrzygnięta ich sprawa – np. skargi na sędziów, na strażników więziennych. Gros naszej pracy to odpowiadanie na ich korespondencję – mówi Rzeczpospolitej sędzia Jan Leszczewski.
Jak zauważa gazeta więźniowie w pozwach przekonują, że ich dobra osobiste są naruszane przez złe warunki, w jakich odbywają karę. I nie ograniczają się, wpisując kwoty żądań, gdyż zazwyczaj są zwalniani przez sądy z kosztów. Nie mają przecież najczęściej żadnych dochodów.
– To też niewątpliwie wpływa na skalę ich żądań podczas pisania pozwów - wskazuje sędzia Leszczewski, który zaraz dodaje „czasem kpią sobie z wymiaru sprawiedliwości. My jednak każde pismo musimy traktować z pełną urzędową powagą. Takie jest prawo.”

zobacz: Rzeczpospolita: Bo surówka nie pasowała do dania

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę