Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymi u stóp Jasnej Góry

Już tylko godziny dzielą pątników 28. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę od dojścia do celu wyprawy. Wieczorem wejdą na Jasną Górę i będą modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski. Dziś do przejścia pielgrzymi mają zaledwie 24 km, a po drodze jest „przeprośny lasek”.

Pielgrzymi z Łomży wyruszyli 1 sierpnia rano. Cała trasa, którą pokonali w ciągu tych 13 dni, to 435 km. Tradycyjnie już 11 dnia pielgrzymki w Kluczewsku odbyło się losowanie kolejności wejścia grup na Jasna Górę. W tym roku ten zaszczyt przypadł grupie niebieskiej, której patronem jest Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. W grupie tej pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew i Zambrów. Grupa żółto-brązowa, w której szli pątnicy z Łomży, ale także z Grajewa, Szczuczyna, Jedwabnego, Kolna i Piątnicy będzie wchodziła na Jasną Górę jako trzecia (jako druga wejdzie grupa czerwono-zielona, czwarta srebrna, a piąta fioletowa)
Pielgrzymów w Częstochowie będzie witał biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Około godziny 19.00 planowanej jest powitanie i prezentacja pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich, a następnie w kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona będzie Msza św. Formalne zakończenie pielgrzymki nastąpi jutro po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę