Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Poseł Zieliński o „republice kolesiów”

O posłance PO z podlaskiego, która ujawniła „prawie” prawdziwe dane i konflikcie interesów jaki stworzył się w zarządzie województwa podlaskiego m.in. napisał poseł Jarosław Zieliński (PiS) w liście otwartym „w standardów działania Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim” do premiera Donalda Tuska. „Platforma Obywatelska niczym się nie różni w swoim postępowaniu od jej koalicjanta i stosuje te same praktyki co PSL, tyle tylko, że na znacznie większą skalę, bo ma więcej władzy” - napisał poseł Zieliński.

„Posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, mając po wyborach wątpliwości, czy może łączyć mandat poselski z pełnioną funkcją dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach w swoim zapytaniu wprowadziła w błąd Biuro Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu RP poprzez podanie niedokładnych danych odnośnie swojego miejsca pracy.(...)
Można powiedzieć, że przekazała „prawie” prawdziwe dane, ale jak wiadomo, „prawie” czyni wielką różnicę. (...)
Publiczne ujawnienie przeze mnie sytuacji prawnej Pani Bożeny Kamińskiej i opinia wydana przez Komisję Etyki Poselskiej Sejmu spowodowały, że potwierdzony został rzeczywisty stan niezgodności z prawem polegający na łączeniu mandatu posła i funkcji dyrektora placówki oświatowej.”

Następnym działaczem Platformy Obywatelskiej uwikłanym w konflikt interesów wynikający z łączenia funkcji jest Cezary Cieślukowski, radny Sejmiku i członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który jednocześnie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka oraz szefa Euroregionu Niemen. Instytucje te są beneficjentami funduszy unijnych nadzorowanych przez Samorząd Województwa Podlaskiego – zauważa poseł Zieliński, który zarzuca także niedopełnienie obowiązków nadzorczych wojewodzie podlaskiemu Maciejowi Żywno, „który zamiast doprowadzić do wygaszenia mandatu radnego Cezarego Cieślukowskiego nie dopatrzył się w tej sprawie istotnych nieprawidłowości”.
Platforma Obywatelska wielokrotnie deklarowała, że samorząd powinien być apolityczny. O rzeczywistym wymiarze tej apolityczności świadczy postępowanie Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego i sprawującej władzę w Samorządzie Województwa koalicji PO-PSL. Jarosław Dworzański, który publicznie opowiada się za odwołaniem Cezarego Cieślukowskiego z pełnionej funkcji członka Zarządu Województwa, zamiast złożyć odpowiedni wniosek do Sejmiku, oczekuje pozwolenia na ten krok ze strony partii Platforma Obywatelska. Jak widać, znana PRL-owska zasada została zaadaptowana z centrali do samorządu regionalnego i nadal obowiązuje w brzmieniu: „partia kieruje, a samorząd rządzi”.

Poseł Jarosław Zieliński opisuje także kilka innych przypadków „patologicznych praktyk” w tym przykład przewodniczącej powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, która będąc zatrudniona w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód Sp. z.o.o. pełniła jednocześnie funkcję doradcy wojewody podlaskiego Macieja Żywno, a „w ramach awansu z klucza partyjnego pełni obecnie funkcję prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares” w Suwałkach, której większościową strukturę kapitałową stanowią udziały podmiotów publicznych: Samorządu Województwa Podlaskiego (47,6%) i Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (36,9%)”.

Apeluję, aby Pan Przewodniczący zechciał użyć swoich prerogatyw w celu jak najszybszego uregulowania tej bulwersującej sytuacji zgodnie z prawem i standardami etycznymi - pisze poseł w liście otwartym do premiera Donalda Tuska. - Brak odpowiednich działań i decyzji z Pana strony utwierdzi mnie i opinię publiczną w przekonaniu, że zawłaszczanie państwa przez partyjnych działaczy, nepotyzm, korupcja, prywata i tworzenie „republiki kolesiów” jest immanentną i świadomie akceptowaną cechą obecnej władzy i jej politycznego zaplecza w postaci koalicji PO-PSL.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę