Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bezpieczniej niż przed rokiem

Mimo makabrycznych wypadków, które co rusz wstrząsają opinią publiczną policjanci podają, że ze statystyk wynika im, że ten rok na drogach regionu jest bezpieczniejszy niż poprzedni. W pierwszym półroczu w Łomży i na terenie 9. gmin powiatu łomżyńskiego odnotowano o blisko 50 mniej niż rok wcześniej tzw. zdarzeń drogowych. Znaczący spadek jest w liczbie zabitych w wypadkach. - W ciągu 6. miesięcy 2012 roku zginęły 3 osoby, a w 2011 śmiertelnych ofiar wypadków było 10 – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

W sumie w okresie od stycznia do końca czerwiec 2012 policjanci z Łomży w swoich statystykach zarejestrowali 627 zdarzeń drogowych. W ogromnej większości to tzw. kolizje w których poza uszkodzonymi samochodami ludzie nie byli poszkodowani. Do kolizji najczęściej dochodzi w samej Łomży. Było ich tu 414 z 593 zanotowanych ogółem. To mniej niż przed rokiem, kiedy to w ciągu pierwszych sześciu miesięcy  było ich 626. 
Policjanci odnotowali także mniej niż przed rokiem wypadków drogowych, czyli zdarzeń w których poszkodowani byli ludzie. Do końca czerwca było ich 34, czyli o 1/3 mniej niż rok wcześniej. Najwięcej wypadków zanotowano w Łomży - 15, na trenie gmina Łomża  było ich 6, a na terenie gminy Miaskowo – 4.
- W tych wypadkach w tym roku zginęły trzy osoby - 1 osoba w gminie Łomża, a 2 w gminie Miastkowo – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Rok wcześniej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych było u nas aż 10.
Mniej osób niż przed rokiem w wypadkach została ranna. Po pierwszym półroczu były to 52 osoby, a w analogicznym czasie ubiegłego roku 57. 
- Najwięcej zdarzeń odnotowano na trasie 677 Łomża - Śniadowo - 24, na trasie 61 Łomża - Miastkowo - 21, Łomża - Kobylin - 20 – podaje Brulińska.
Według policjantów główne przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych to przede wszystkim nieprawidłowo wykonany manewr (215), nadmierna prędkość (159), wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (142) i nietrzeźwość kierujących (13).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę