Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 czerwca 2020 napisz DONOS@

Bezpieczniej niż przed rokiem

Główne zdjęcie

Mimo makabrycznych wypadków, które co rusz wstrząsają opinią publiczną policjanci podają, że ze statystyk wynika im, że ten rok na drogach regionu jest bezpieczniejszy niż poprzedni. W pierwszym półroczu w Łomży i na terenie 9. gmin powiatu łomżyńskiego odnotowano o blisko 50 mniej niż rok wcześniej tzw. zdarzeń drogowych. Znaczący spadek jest w liczbie zabitych w wypadkach. - W ciągu 6. miesięcy 2012 roku zginęły 3 osoby, a w 2011 śmiertelnych ofiar wypadków było 10 – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

W sumie w okresie od stycznia do końca czerwiec 2012 policjanci z Łomży w swoich statystykach zarejestrowali 627 zdarzeń drogowych. W ogromnej większości to tzw. kolizje w których poza uszkodzonymi samochodami ludzie nie byli poszkodowani. Do kolizji najczęściej dochodzi w samej Łomży. Było ich tu 414 z 593 zanotowanych ogółem. To mniej niż przed rokiem, kiedy to w ciągu pierwszych sześciu miesięcy  było ich 626. 
Policjanci odnotowali także mniej niż przed rokiem wypadków drogowych, czyli zdarzeń w których poszkodowani byli ludzie. Do końca czerwca było ich 34, czyli o 1/3 mniej niż rok wcześniej. Najwięcej wypadków zanotowano w Łomży - 15, na trenie gmina Łomża  było ich 6, a na terenie gminy Miaskowo – 4.
- W tych wypadkach w tym roku zginęły trzy osoby - 1 osoba w gminie Łomża, a 2 w gminie Miastkowo – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Rok wcześniej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych było u nas aż 10.
Mniej osób niż przed rokiem w wypadkach została ranna. Po pierwszym półroczu były to 52 osoby, a w analogicznym czasie ubiegłego roku 57. 
- Najwięcej zdarzeń odnotowano na trasie 677 Łomża - Śniadowo - 24, na trasie 61 Łomża - Miastkowo - 21, Łomża - Kobylin - 20 – podaje Brulińska.
Według policjantów główne przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych to przede wszystkim nieprawidłowo wykonany manewr (215), nadmierna prędkość (159), wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (142) i nietrzeźwość kierujących (13).

200529111701.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę