Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Co dalej z dyrektorem pogotowia?

Zarząd województwa podlaskiego nie podjął dziś decyzji w sprawie przyszłości dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. W ubiegłym tygodniu wniosek o jego odwołanie napisało Centralne Buro Antykorupcyjne. Zdaniem funkcjonariuszy CBA, naruszył on ustawę z 21 sierpnia 1997 roku o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jak podaje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa, podczas wtorkowego posiedzenia zarząd zapoznał się z pismem CBA i skierował je do biura prawnego.

Według CBA dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego ZOZ w Łomży prowadził jednocześnie działalność gospodarczą, z której uzyskiwali dochód. Tym samym naruszył zakaz z art. 4 pkt 6 ustawy antykorupcyjnej.  
- Dyrektor łomżyńskiego pogotowia jednocześnie prowadził prywatną praktykę lekarską, co jest ustawowo zakazane – mówi nam po wysłaniu wniosku Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. 
Jak podawał marszałek nie ma zbytniego wyboru co z wnioskiem zrobić, bo „w takich przypadkach ustawa obliguje do odwołanie dyrektora”.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę