Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

BP, Shell albo... nowa stacja benzynowa w Łomży

Główne zdjęcie
Fragment budującej się stacji paliw

- Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nowa stacja benzynowa przy ulicy Katyńskiej obok Galerii Veneda powstanie do końca października – zapowiada łomżyński przedsiębiorca Marek Zacharzewski, właściciel działającej od kilku lat stacji BP przy ruchliwej drodze Łomża - Ostrów Mazowiecka do Warszawy. - Kilka dużych koncernów jest już zainteresowanych jej zaopatrywaniem, ale szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem, czy to będzie BP, Shell czy jakiś inny koncern.

- Pozwolenie na budowę stacji paliw przy ul. Katyńskiej w Łomży zostało wydane Markowi Zacharzewskiemu w lipcu ubiegłego roku – informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego. - Zawiadomienie o rozpoczęciu budowy wpłynęło do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łomży w maju 2012 r.
- Budowa stacji paliw na działce w pobliżu rogu ulic: Zawadzkiej i Katyńskiej, tuż obok budowanej Galerii Veneda rozpoczęła się 1. czerwca – podaje Zacharzewski.
Plac budowy zajmuje teren prawie 0, 27 hektara, czyli 27 arów. Do tej pory powstały trzy podziemne zbiorniki na głębokości około czterech metrów: dwa mają pojemność po 50 m sześciennych na benzynę i olej napędowy, a jeden pojemność 10 m sześciennych na gaz LPG.
- Teraz jesteśmy na etapie wykonywania tak zwanej technologii paliwowej – opowiada Marek Zacharzewski. - W następnym tygodniu zaczniemy kłaść dach na budynku o powierzchni 176 m kwadratowych, gdzie zostaną ulokowane kasy, sklep i mała gastronomia. Z kolei po 15. sierpnia przystąpimy do stawiania wiaty, pod którą znajdą się trzy wysepki na sześć stanowisk, w tym dwa do gazu.
Oprócz tego, właściciel zamierza wybudować myjnię bezdotykową na trzy stanowiska i parking na siedem lub osiem miejsc dla klientów i obsługi stacji. Będzie on jakieś trzy metry wyżej niż parking Galerii Veneda, oddzielony murem oporowym i balustradą. Na stację paliw wjechać będzie można z ul. Zawadzkiej, na wysokości między postojem taksi a przystankiem autobusowym, natomiast wyjechać – ulicą Katyńską, razem z klientami Galerii Veneda. Zdaniem Marka Zacharzewskiego, nowa stacja zatrudni prawdopodobnie 13, ewentualnie 14 osób. 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę