sobota, 16 lutego 2019 napisz DONOS@

BP, Shell albo... nowa stacja benzynowa w Łomży

- Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nowa stacja benzynowa przy ulicy Katyńskiej obok Galerii Veneda powstanie do końca października – zapowiada łomżyński przedsiębiorca Marek Zacharzewski, właściciel działającej od kilku lat stacji BP przy ruchliwej drodze Łomża - Ostrów Mazowiecka do Warszawy. - Kilka dużych koncernów jest już zainteresowanych jej zaopatrywaniem, ale szczerze mówiąc, jeszcze nie wiem, czy to będzie BP, Shell czy jakiś inny koncern.

Fragment budującej się stacji paliw
Fragment budującej się stacji paliw

- Pozwolenie na budowę stacji paliw przy ul. Katyńskiej w Łomży zostało wydane Markowi Zacharzewskiemu w lipcu ubiegłego roku – informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego. - Zawiadomienie o rozpoczęciu budowy wpłynęło do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łomży w maju 2012 r.
- Budowa stacji paliw na działce w pobliżu rogu ulic: Zawadzkiej i Katyńskiej, tuż obok budowanej Galerii Veneda rozpoczęła się 1. czerwca – podaje Zacharzewski.
Plac budowy zajmuje teren prawie 0, 27 hektara, czyli 27 arów. Do tej pory powstały trzy podziemne zbiorniki na głębokości około czterech metrów: dwa mają pojemność po 50 m sześciennych na benzynę i olej napędowy, a jeden pojemność 10 m sześciennych na gaz LPG.
- Teraz jesteśmy na etapie wykonywania tak zwanej technologii paliwowej – opowiada Marek Zacharzewski. - W następnym tygodniu zaczniemy kłaść dach na budynku o powierzchni 176 m kwadratowych, gdzie zostaną ulokowane kasy, sklep i mała gastronomia. Z kolei po 15. sierpnia przystąpimy do stawiania wiaty, pod którą znajdą się trzy wysepki na sześć stanowisk, w tym dwa do gazu.
Oprócz tego, właściciel zamierza wybudować myjnię bezdotykową na trzy stanowiska i parking na siedem lub osiem miejsc dla klientów i obsługi stacji. Będzie on jakieś trzy metry wyżej niż parking Galerii Veneda, oddzielony murem oporowym i balustradą. Na stację paliw wjechać będzie można z ul. Zawadzkiej, na wysokości między postojem taksi a przystankiem autobusowym, natomiast wyjechać – ulicą Katyńską, razem z klientami Galerii Veneda. Zdaniem Marka Zacharzewskiego, nowa stacja zatrudni prawdopodobnie 13, ewentualnie 14 osób. 

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę