Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Drogowcy także na rondzie przy ZUS-ie

Coraz trudniej będzie się jeździło po Łomży. W związku z trwającą już przebudową ulic pod Galerię Veneda z ruchu wyłączone są obszerne odcinku Zawadzkiej i Sikorskiego, a we wtorek drogowcy pojawią się także na znajdującym się przy ZUS-ei Rondzie Witolda Lutosławskiego. - Realizowany etapami remont całego ronda może potrwać do końca października – podaje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza.

Galeria Veneda powstaje u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Zgodnie z porozumieniem jakie inwestor podpisał z miastem do czasu otwarcia centrum handlowego muszą – na koszt inwestora - zostać przebudowane pobliskie ulice. Prace te rozpoczęły się 1 czerwca od remontu jednej – zachodniej - nitki ulicy Zawadzkiej, a później drogowcy weszli także na „południowy” odcinek Sikorskiego. Dzisiaj zmianie uległ dotychczasowy wjazd z ulicy Sikorskiego w ul. Zawadzką, który już odbywa się po fragmencie wyremontowanych jezdni tego skrzyżowania, a wykonawca zapewnia, że w ciągu tygodnia ruch na obu ulicach powinien zostać przeniesiony w całości na ich wyremontowane odcinki, zaś na dotychczas użytkowanych jezdniach rozpoczną się roboty drogowe. 
Wcześniej, bo już jutro (we wtorek 7 sierpnia) planowane jest rozpoczęcie prac na Rondzie Lutosławskiego. 
- Na okres około dwóch tygodni zamknięte dla ruchu zostaną wlot Szosy Zambrowskiej na rondo od strony Zambrowa oraz ul. Sikorskiego na odcinku do ronda do ul. Wąskiej. Na czas trwania prac ruch będzie odbywał się dwukierunkowo sąsiednimi nitkami ulic Sikorskiego i Szosy Zambrowskiej – podaje Łukasz Czech z ratusza dodając, że remont całego ronda może potrwać przez najbliższe trzy miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę