Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

W lipcu nieoczekiwanie wzrosło nam bezrobocie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2012 roku wyniosła 6097 osób. To znacznie - o 8,4% - więcej niż w ubiegłym roku, ale także więcej - choć symbolicznie - niż było przed miesiącem. Wzrost jest nieoczekiwany bo jesteśmy w samym środku sezonu prac budowlanych i rolniczych, a więc bezrobocie powinno spadać. „Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia w lipcu 2012r. związany jest m.in. z rejestrowaniem się osób powracających z aktywnych form” - podaje PUP.

Liczba zarejestrowanych w Łomży bezrobotnych wzrosła w lipcu w stosunku do czerwca o trzy osoby. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży w lipcu 2012r. zgłosiło się 597 bezrobotnych, w ogromnej większości nie posiadających prawa do zasiłku. W tym samym czasie z rejestrów urzędu wykreślono  594 osób, a 250 z nich  dlatego, że podjęły pracę. 
Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec lipca 2012r. kształtowała się na poziomie 14,3%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 15,6%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 12,7%. Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (42,6 tys. osób, w tym miasto Łomża 23,8 tys., Powiat Łomżyński 18,8 tys.) dla obszaru PUP w Łomży, aktualnych na koniec czerwca 2012 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę