Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lekarze zapłacą kary za źle wypisane recepty

Około 60 tysięcy złotych musi zapłacić kilkunastu podlaskich lekarzy za źle wypisane recepty. Ponad 40 tysięcy złotych z tej kwoty to zwrot za błędy przy wypisywaniu leków refundowanych. "Podlaski Oddział NFZ w pierwszym półroczu tego roku skontrolował ponad 20 praktyk lekarskich" - informuje Małgorzata Jopich z Funduszu w Białymstoku. "Najwyższą kwotą został obciążony jeden z publicznych gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej. Dochodziło w nim do wystawiania bez uzasadnienia recept z kodem uprawnień dodatkowych na choroby przewlekłe, tj. w stanach innych niż określone w obowiązujących rozporządzeniach refundacyjnych" - dodaje Małgorzata Jopich.

Łączna kwota, jaką zostały obciążone skontrolowane podmioty to około 700 tys. zł, z czego z tytułu zakwestionowanych
świadczeń niemal 300 tys.

Kary umowne najczęściej były nakładane na świadczeniodawców za pobieranie od pacjentów nienależnych opłat, za świadczenia będące przedmiotem umowy z Funduszem, udzielanie świadczeń niezgodnie z harmonogramem ustalonym w umowie, nieprowadzenie list oczekujących na udzielenia świadczenia, czy też za nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej.

W zakresie realizacji umów na świadczenia podlaski Fundusz zakończył w pierwszym półroczu 170 postępowań kontrolnych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę