Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

28. PPŁ: „Kościół naszym Domem”

Już po raz 28. z Łomży wyszła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Po porannej mszy świętej sprawowanej w Katedrze przez biskupa Janusza Stepnowskiego w pątniczy szlak wyruszyło kilkaset osób. Część z nich - około 150 - chce dojść aż na Jasną Górę, ale wśród tych, którzy o poranku wyruszali w drogę byli i tacy, którzy pielgrzymować będą krócej – jeden dzień, a czasami tylko do granic miasta. W tym roku pielgrzymi idą do Matki, Królowej Polski pod hasłem: „Kościół naszym Domem”

Pielgrzymi na szlaku, podejmując trud dwutygodniowych rekolekcji, w drodze na Jasną Górę, pokonają pieszo ponad 450 km. Podczas tegorocznych rekolekcji w drodze duszpasterze przybliżą wspólnoty działające na terenie diecezji, „by każdy mógł się w nie zaangażować, by każdy był żywym kamieniem Kościoła Łomżyńskiego” - zapowiadał biskup Stepnowski. Każdego dnia na pątniczym szlaku, będą też konferencje, które mają uczestnikom przybliżyć rolę rodziny w kształtowaniu i budowie Kościoła tego domowego, jak i powszechnego. 
Łomżyńscy pielgrzymi na Jasną Górę wejdą 13 sierpnia wieczorem i po powitaniu na Wałach Jasnogórskich biskup Janusz Stepnowski ma sprawować dla nich Mszę św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. 

Wsparciem dla pielgrzymów na trasie są, już od wielu lat, Pielgrzymi duchowi, którzy wspierają pielgrzymkę w sposób duchowy i materialny. Pielgrzymi Duchowi ofiarują swoją modlitwę, wspólnotową w parafiach, przy krzyżach i kapliczkach w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub prywatną, np. w domach rodzinnych. Pielgrzymi Duchowi, których patronem jest bł. Jana Pawła II modlą się w intencji pątników zdążających na Jasną Górę, w intencjach osobistych oraz o kanonizację Papieża Polaka.

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę