Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

XX Ełcka Pielgrzymka Piesza w gminie Zbójna

- Pielgrzymi weszli na polanę w lesie przed Gawrychami ze śpiewem, w którym życzyli gospodarzom i sobie, „aby na tym stole nie zabrakło chleba” - opowiada Renata Krajewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej, która pątników witała z ks. proboszczem parafii św. Wincentego a Paulo Henrykiem Osowieckim, wójtem Zenonem Białobrzeskim i przewodniczącym Rady Gminy Janem Gawrychem. - Widać było, że pątnicy są zmęczeni, ale szczęśliwi.

Zaproszenie pielgrzymów na odpoczynek w trakcie wędrówki z Ełku do Matki Bożej na Jasną Górę w Częstochowie to już wieloletnia tradycja w gminie Zbójna. Miłemu powitaniu i przyjęciu towarzyszy ugoszczenie pątników smacznym i sytym obiadem. 
- Tym razem w naszej parafii utrudzonych pątników przywitaliśmy także słońcem w poniedziałek o godz. 15. - kontynuuje Renata Krajewska. - Zatrzymali się na odpoczynek w i mogli zregenerować siły przed dalszą drogą. Gospodynie częstowały ich, między innymi, zupami owocowymi, naleśnikami i ciastem drożdżowym.
Pielgrzymi wyruszyli z Ełku 28. lipca o godz. 7. po mszy św. w Katedrze i wędrują w ośmiu grupach pod nazwami, nawiązującymi do historii i miejscowości: Augustów, Jaćwingowie Ełk Prostki św. Antoni, Jaćwież Giżycko, Sambia Gołdap, Woźnice i Mikołajki, Sambia Olecko, Galindia Pisz oraz Suwałki. 
XX Ełcka Pielgrzymka Piesza tworzy jedną z większych, liczącą 400 osób pielgrzymek w Polsce. Jej kierownikiem jest ks. prałat Kazimierz Gryboś z Suwałk. Wejście XX EPP na Jasną Górę przewidziane jest na 11. sierpnia ok. godz. 10.30.

Opr. Mirosław R. Derewońko
Fot.: Renata Krajewska

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę