Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Jest (miała być?) i będzie Skoda Superb... czyli jak prezydent Łomży w przetargu wymienia auto

Prezydencka limuzyna, czarna Skoda Superb, jest już stara – ma 8 lat – i zasłużyła na wymianę. Ale prezydent, który chce auto wymienić nie może iść do salonu i kupić to które mu się podoba. Kupuje za publiczne pieniądze musi więc ogłosić przetarg, do którego przynajmniej teoretycznie mogą zgłosić się różni producenci aut. Tyle tylko, że już czytając specyfikację przetargową niektórzy użytkownicy forum 4lomza.pl twierdzili, że „wymagania są takie, że uwierz mi, wygra Skoda Superb 1,8 TSI”. I nie pomylili się. Za nową limuzynę zapłacimy 95 tys zł, a w trakcie przetargu ratusz nie zgodził się na zamię specyfikacji przetargowej nawet jeśli propozycja dotyczyła jedynie skrócenia o 6cm wymaganej długości prezydenckiej limuzyny.

Ratusz przetarg na zakup nowego samochodu dla prezydenta miasta ogłosił 10 lipca. Dotychczas użytkowana Skoda Superb pochodzi z 2004 roku i obiektywnie zasłużyła już na wymianę. Tym bardziej, że to auto z przeszłością – i to nie dlatego, że kupił i jeździł nim poprzednik na urzędzie, ale także dlatego, że auto jest bite. Gdy było prawie całkiem nowe i stało przed ratuszem w tylny róg prezydenckiej limuzyny uderzył rozpędzony mercedes. (zobacz)
Wymagania jakie postawiono w przetargu dla dostawcy nowego prezydenckiego auta zajmują niemal stronę maszynopisu i są bardzo szczegółowe.  To nie tylko kolor: „lakier metalizowany lub perła – czarny”, „silnik benzynowy o poj. min. 1790 cm3 o mocy nie mniejszej niż 155 KM”, ale także minimalne rozstawy osi, wysokość, długość i pojemność bagażnika. I okazuje się, że wszystkie wymagania są tak istotne, że nie można z nich ustąpić nawet na 60 milimetrów.  W trakcie procedury przetargowej do ratusza spłynęło kilaka zapytań odnośnie możliwości zmian specyfikacji przetargowej. Jedno z nich dotyczyło zmiany długości samochód z „nie mniejsza niż 4800 mm” na „nie mniejsza niż 4740 mm”. Ratusz na to się jednak nie zgodził. Podobnie jak nie zgodził się aby silnik nowej limuzyny, czy nawet jej bagażnik miał nieco mniejszą pojemność.
„Wymagania są takie, że uwierz mi, wygra Skoda Superb 1,8 TSI” - pisał 11 lipca na naszym  forum użytkownik „czytam_i_nie_wierzę”. I okazuje się, że miał całkowitą rację. Ostatecznie w przetargu złożono tylko jedną ofertę, która spełniła wszystkie wymagania.
- W ogłoszonym na początku lipca przetargu na dostawę samochodu osobowego dla potrzeb Urzędu Miejskiego w Łomży wpłynęła jedna oferta złożona przez POL-MOT AUTO S.A. Warszawa oddział w Łomży. Oferta ta dotyczy samochodu Skoda Superb z 2012 r. i opiewa na kwotę 95 tys. zł brutto – podał dziś Łukasz Czech z ratusza. - Nowy samochód powinien zostać przekazany Urzędowi Miejskiemu w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę