Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Zaczną budowę „dla inwestorów”

Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała nas budowa fragmentu ulicy Akademickiej od. ul. Piłsudskiego do ronda na ulicy Spokojnej. To 315 metrów ulicy, obok której powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa. Wszystko ma być gotowe od grudnia. Inwestycja powstanie w ramach tzw. pierwszego etapu tworzenia „terenów inwestycyjnych w Łomży”.

Jak poinformował Łukasz Czach z łomżyńskiego ratusza w przetargu na budowę tego fragmentu ulicy jako najkorzystniejszą wybrano ofertę białostockiej firmy MOTA-ENGIL CENTAL EUROPE S.A. opiewającą na kwotę 1.216.926 zł brutto. W przetargu wystartowały jeszcze trzy łomżyńskie przedsiębiorstwa, ale ich ceny były wyższe – w skrajnym przypadku nawet o 1/3.  

Poza zwykłymi pracami związanymi z budową nowej ulicy – kanalizacji, oświetlenia,  wykonawca ma także zbudować specjalny rurociągu pod sieci światłowodowe. 

Pierwszy etap tworzenia „terenów inwestycyjnych w Łomży” dotyczy „uzbrojenia” działek o powierzchni ok. 5,2 ha – przede wszystkim „za Gaspolem”, które dziś nie są w pełni uzbrojone przez co – jak twierdzi ratusz - nie stanowią atrakcyjnego miejsca dla inwestorów. Po „uzbrojeniu” grunty te mają dodatkowo zostać włączone do planowanej do stworzenia w mieście podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę