Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Tę podwyżkę odczują dziesiątki tysięcy łomżan

Ponad trzykrotnie w ciągu trzech najbliższych lat mają wzrosnąć stawki opłat za wieczyste użytkowanie gruntów w dwóch największych spółdzielniach mieszkaniowych w Łomży – ŁSM i Perspektywa. Dziś mieszkańcy tych spółdzielni do kasy miasta z tego tytułu odprowadzają niespełna 365 tys. zł rocznie, a w 2015 roku ma to być ponad 1,3 mln zł. Prezydent Mieczysław Czerniawski potwierdził, że prezesom obu spółdzielni przekazał na nowo oszacowane stawki opłat.

Wzrost stawek opłat za użytkowanie wieczyste gruntów mieszkańcy spółdzielni odczują na własnej skórze w postaci wzrostu stawek czynszu.
- W latach 2013-2015 opłaty za użytkowanie gruntów w naszej spółdzielni mają wzrosnąć o 340% - mówi Zbigniew Lipski, prezes SM Perspektywa.
Dziś SM Perspektywa z tego tytuły do kasy miasta płaci niespełna 145 tys zł, a w 2015 roku miało to by być już blisko pół miliona. 
Planowany wzrost opłat potwierdza prezydent Mieczysław Czerniawski. Jak tłumaczy nowe stawki przygotowano w oparciu o wycenę gruntów miejskich będących w użytkowaniu wieczystym spółdzielni mieszkaniowych przeprowadzoną przez wyłonioną w przetargu firmę. Z jej analiz wynika, że wzrost opłat powinien być bardzo duży. 
- Nie będzie to jednorazowy wzrost o np.. 300%, ale zaproponowałem prezesom spółdzielni, że ten wzrost rozłożymy stopniowo na trzy lata – mówi prezydent Czerniawski dodając, że wzrost jest tak znaczny, bo od 6 lat tych opłat dla obu spółdzielni nie podnoszono.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę