Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Uszkodzone domy i powalone drzewa. Podlaskie po nawałnicy

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Ponad 170 razy interweniowali strażacy w Podlaskiem, gdzie po południu przeszła nawałnica. Uszkodzonych jest 20 budynków. Najwięcej - 7 - w powiecie Siemiatyckim. Do Siemiatycz pojechał wojewoda podlaski Maciej Żywno, aby spotkać się z ludźmi poszkodowanymi przez nawałnice. Wichura uszkodziła też 3 budynki mieszkalne w powiecie monieckim, po 2 w powiatach bieskim, suwalskim, wysokomazowieckim i łomżyńskim.

Burze, silny wiatr połączony z opadami deszczu najpierw dokonały zniszczeń w południowej części województwa, w powiatach: siemiatyckim, wysokomazowieckim, zambrowskim, grajewskim, łomżyńskim i monieckim. Potem burza przeszła na północ - do Augustowa, Sejn i Suwałk.
Strażacy z Łomży interweniowali w sumie kilkanaście razy - najpoważniejsze zgłoszenia napłynęły z Gardot (gm. Przytuły) i Bożenicy (gm. Łomża). W obu tych miejscowościach wichura uszkodziła dachy budynków mieszkalnych. W tej drugiej miejscowości w ciągu kilku sekund dom pozbawiony został połowy dachu. "to trwało sekundy. Najpierw zobaczyłam cegły, potem blacha leżała na ziemi" - informuje właścicielka.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę