Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwięziony we własnym domu...

Niepełnosprawny mieszkaniec Łomży ma problem z wyjściem z bloku. Mężczyzna, który porusza się na wózku inwalidzkim, mieszka w lokalu socjalnym przydzielonym przez miasto. Mieszkanie jest na 8 piętrze jednego z wieżowców. By do niego dotrzeć, musi pokonać schody na parterze, aby dostać się do windy, i kolejne schody z 7. piętra na 8. Dlatego może wyjść z domu tylko wtedy, kiedy pomaga mu brat.

Nie może także wjechać do łazienki, bo wózek nie mieści się w środku. Jeżeli chce z niej korzystać, nie może zamykać drzwi. A toaleta jest wspólna dla kilku mieszkań.

Mężczyzna zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o zamianę mieszkania na takie, z którego mógłby samodzielnie wyjeżdżać. Jak mówi zastępca prezydenta Łomży Mirosława Kluczek, urzędnicy bardzo chcieliby pomóc, ale miasto nie ma odpowiednich mieszkań.

"Potrzebne byłoby mieszkanie na parterze, a takim nie dysponujemy. Poza tym podanie tego pana wpłynęło po zamknięciu listy, według której przydzielane są mieszkania. A osoby z tej listy bardzo pilnują, żeby nie była zmieniana" - dodaje Mirosława Kluczek.

Szansa na zamianę mieszkania pojawi się dopiero wtedy, gdy miasto wybuduje nowy blok z lokalami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych. Ma być gotowy za 2 lata.

Fot. Marek Maliszewski

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę