Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sąd kazał miastu ulicę polewać wodą...

Główne zdjęcie
Ulica Kamienna w Łomży (fot. archiwum)

Ulice Kamienną utworzono wysypując prawdopodobnie mieszankę tłucznia i gruzu... Efekt - gdy jest sucho, a drogą przejedzie samochód za nim tworzy się gęsta zasłona z kurzu. - Chcieliśmy aby zbadano co jest w tych wzbijanych przez samochody tumanach kurzu, ale nam odmówiono – żalili się przed rokiem mieszkańcy ulic żądając od miasta szybkiej budowy asfaltowej nawierzchni drogi. Zdaniem mieszkańców kurz może szkodzić zdrowiu więc skierowali pozew do sądu. Ten nim sprawę dogłębnie zbada i wyda wyrok już „w celu unormowania stosunków pomiędzy obydwiema stronami” nakazał miastu nawilżanie drogi tak aby kurz się nie unosił. Wydane na początku miesiąca postanowienie nie jest jeszcze prawomocne, a łomżyński ratusz już złożył na nie zażalenie, twierdząc, że polewanie ulicy wodą byłoby zbyt drogie.

Miasto wnoszę o uchylenie postanowienia nakazującego zwilżanie drogi, ewentualnie o jego zmianę w taki sposób, aby Miasto Łomża było zobowiązane do utrzymania ulicy Kamiennej w takim stanie, żeby nie było możliwe unoszenie się pyłu pochodzącego z kruszenia gruzu betonowego. Zdaniem urzędników ratusza polewanie wodą ulicy byłoby bardzo kosztowne.
- W celu utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności nawierzchni, konieczne byłoby zatrudnienie do tego celu dużej grupy pracowników, kilku jednostek transportowych (beczkowozy z polewaczką) i niewspółmiernie wysokich środków finansowych. Miasto Łomża nie dysponuje takim sprzętem i środkami finansowymi, jakie byłyby konieczne do wykonania postanowienia – czytamy w zażaleniu.
Urzędnicy zapewniają także, że kruszywo pochodzące z kruszenia betonowych elementów drogowych, wysypane wiosna 2011r na ulicy Kamiennej zostało zasypane piaskiem pochodzącym z kopalni kruszywa, nie zawierającym innych substancji. 
Ich zdaniem możliwe jest utrzymanie nawierzchni ulicy w takim stanie, żeby nie było możliwe unoszenie się pyłu pochodzącego z kruszenia gruzu betonowego. I proponują, że zamiast zwilżać nawierzchnię będą wykonywać przeglądy ulicy, a w przypadku, gdy nastąpi odkrycie gruzu betonowego, zostanie on zasypany piaskiem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę