Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Rezerwy ŁKS-u rozpoczęły przygotowania

W sobotę piłkarze spadkowicza z IV ligi, ŁKS-u 1926 II Łomża spotkali się na pierwszym treningu po urlopach i zainaugurowali przygotowania do sezonu 2012/13. Trener Sławomir Stanisławski miał do dyspozycji praktycznie tych samych zawodników, którzy jeszcze w czerwcu walczyli o ligowe punkty. - Z najbardziej doświadczonych piłkarzy treningi podjęli Marcin Sawko, Marcin Macko, Grzegorz Jankowski, Damian Śmiarowski, Paweł Siekierski i Radosław Kowalczyk. Na razie nie zgłosił się jedynie Paweł Zalewski - mówi szkoleniowiec. - Pozostała grupa to wychowankowie grający w poprzednim sezonie w seniorach oraz młodzi chłopcy, którzy wywalczyli II miejsce w województwie w kat. juniora młodszego i w tym sezonie będą grali w juniorze starszym.

Trener Stanisławski powinien mieć w końcu komfort pracy jeśli chodzi o wielkość kadry. Oprócz wymienionych wcześniej graczy, będzie mógł w sezonie korzystać również z tych, którzy nie mieszczą się w grającym w III lidze pierwszym zespole.
- Mnie cieszy, że będąc jednocześnie opiekunem rezerw oraz juniorów starszych, będę miał możliwość na bieżąco monitorować co dzieje w obu zespołach i jacy zawodnicy mogą grać w której drużynie - podkreśla Stanisławski. - Uważam, że tu jest też pole do popisu dla tych młodych graczy i motywacja dla nich, że w przypadku dobrej postawy w juniorach będą mieli szansę zagrać w zespole rezerw. A stamtąd już tylko krok do pierwszej drużyny. Bardzo długo czekałem na to, że ci chłopcy, których tak długo prowadziłem będą mogli zacząć grać w piłce seniorskiej. Myślę, że liga okręgowa ma taką specyfikę, że umiejętności piłkarskie, nawet przy gorszych warunkach fizycznych, pozwolą tym młodym chłopcom rywalizować w każdym meczu o punkty. Natomiast liga to zweryfikuje i pokaże o co będziemy walczyć - uważa doświadczony szkoleniowiec.
Do rozgrywek w lidze okręgowej łomżanie przygotowywać się będą w dwóch grupach. W sobotę młodzi zawodnicy wyjeżdżają, z trenerem Stanisławskim, na obóz do Olecka. Pozostali piłkarze, którzy zostaną w Łomży będą trenować na miejscu pod okiem trenera Marcina Mroczkowskiego, z którym w tym sezonie będziemy współpracować przy prowadzeniu zespołu rezerw. Jeszcze przed wyjazdem ŁKS miał zaplanowane dwa sparingi. Pierwszy z nich odbył się w niedzielę, a przeciwnikiem była grająca w A-klasie Skra Wizna. Łomżanie nie dali rywalom żadnych szans wygrywając aż 5:0 i długimi fragmentami nie schodząc z połowy przeciwnika. Natomiast w środę, 25 lipca łomżanie zmierzą się w Ostrołęce z tamtejszą Koroną.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę