Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Zawadzka (nie) jest zabłocona...

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

„Chciałbym zapytać, dlaczego na każdym kroku widać polską bylejakość, czemu na nieremontowanej części jezdni ul. Zawadzkiej zalega pełno błota, żwiru i kamieni?” - pisze internauta o nicku „km” na forum 4lomza.pl. - Proszę zrobić porządek na pasie jezdni, po którym odbywa się ruch. Natychmiast”. - Z naszych informacji wynika, że pracujący przy budowie Galerii Veneda uprzątają drogę dojazdową, jaką jest część ulicy Zawadzkiej – odpowiada Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta Łomży.

- Obowiązek sprzątania placów budów i dróg dojazdowych należy do wykonawcy – mówi Sobocińska. - Wiadomo, że kiedy są silne opady, wiatry i nawałnice, błota tworzy się więcej, ale w pogodne dni sytuacja jest opanowana, bo oprócz tego sprzątają tam pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta - dodaje.
- Do nas nie zgłaszano telefonicznie takich przypadków zanieczyszczania Zawadzkiej – twierdzi Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej w Łomży. - A tam gdzie trwają roboty budowlane i ciężarówki zostawiają ślady po oponach, budowlańcy muszą po sobie posprzątać. Tak jest przy Grobli Jednaczewskiej, gdzie zwożą ziemię. Nie po każdej ciężarówce, lecz pod koniec dnia sprzątają po sobie. Strażnicy miejscy zwracają uwagę na tego typu sytuacje. Za zanieczyszczanie drogi grozi mandat do 500 zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę